stylus

  • leziz (654)
  • 574
  • 5
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

biotrue

yıllardır sıkı sıkıya bağlı olduğum opti free markasını bana unutturan piyasadaki en iyi lens solüsyon.

bausch and lom'a ait olduğunu gördüğümde açıkçası biraz önyargılı davranmıştım. neticede adamların mazilerinde unutulmaz bir renu faciası var. ama bio true olmuş olmuş, başarmışlar bu sefer.
bunu perde deneyi ile anlatayım: lens kabında kalan eski solüsyonu normal insanlar gibi lavaboya ya da klozete dökmek yerine genelde yakınımdaki en yakın yere boca eden bir terbiyesizim. sağ elimin tersinde bulunan perde veya ayağımın altındaki halı en sevdiğim kurbanlarımdır. renu kullandığım dönemde annem perdemdeki garip grimsi şekillere bakarak bunların ne olduğunu sormuştu. anlatamadım; gözüme soktuğum o plastikleri evet bu sıvıyla temizliyorum demek yemedi.
opti free kullandığım dönemde ise perdede lekeden ziyade bir yapışkanlık peydah oldu. kuşkusuz solo care aqua'dan daha iyi arındrıyordu lenslerimi ama o temas ettiği yerde oluşan dıbık dıbıklık... (ve neticede eve temizlik yapmaya gelen kadının bana attığı ters bakışlar !?) uzun vadede lens kabında oluşturduğu yosun kokusu ise apayrı bir dava.

ama bio true bana hiç böyle edepsizliklerle dönmedi. döküldüğü yerde iz bırakmıyor, kokmuyor ve en güzeli akşam bastığım lensleri sabah tekrar gözüme takmak istediğimde "ya akşam biraz işim vardı tam olarak arındıramadım lenslerini" hissi vermiyor hiç. bir solüsyondan beklenen temizleme/arındırma görevlerini layıkıyla yerine getiriyor. solo care ve renu'nun aksine ufacık bir miktarı bile" lensimin üzerinde bir şey var ama çıkmıyor" sorununu ortadan kaldırıyor.

kısacası çok güzel ürün.
1+1 kampanyası peydah olduğunda çılgınca stok yapmayı planlıyorum.

devamını okuyayım »