su elita

  • 250
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

fahrettin engin erdoğan

fahrettin ' dinin övünç kaynağı', engin ' ucu bucağı görünmeyecek kadar geniş', fahri ise 'para karşılıksız yapılan iyilikler'anlamına geliyormuş. isimlerini kim ya da kimler verdiyse, özel bir şeyler olmalı o'nlarda da; o'na baktıklarında ruhunu ya da geleceğini görmelerine neden olan.

bir insanın 24 saat içerisinde yapabileceklerinin sınırlarını zorlar çalışmaları. disk' in gizli kahramanıdır, birçok hayatın da gizli - ya da açıktan- kahramanı olduğu gibi... o' nun referansı varsa üzerinizde sırtınız yere gelmez. ama referansını almak da kolay değildir. özellikle sanata dair bir iş yapıyorsanız. beğendirmek zordur, ama beğendiğinde sizin için yapabilecekleri sınırsızdır. tüm imkanlarını ve şartlarını zorlar.

bağlama çalar. güzel sesiyle türküler söyler. boyaların, kalemlerin dilini anadili gibi çözmüştür. onlara istediği cümleyi, hikayeyi, romanı yazdırabilir.

onu tanıyan birine, onun arkadaşı olduğunuzu söylediğinizde size pozitif bir önyargıyla bakmaya başlar. bir iş için gittiyseniz, işi almanız kolaylaşır; bir ricanız varsa gerçekleşmesi... sadece sohbetse de niyetiniz, sohbetiniz daha gerçek ve sıcak bir hale dönüşür. çünkü mutlaka o kişi için hayatının bir yerinde bir iyilik yapmıştır. ve o kişi de - o her ne kadar böyle bir şey beklemese de- iyiliğinin karşılığını ödemek için çıkan bu fırsatı kaçırmak istemez.

kaç defa onun hakkında bir şeyler yazmak için sözlüğü açtığımı bilmiyorum. hep bir şeyler eksik kalacakmış gibi. yine eksik biliyorum ama en azından bir başlangıç olsun.

not: ''albatros''lu bir şarkıya en kıymet veren, kıymetiyle onurlandırandır. teşekkürüm bir de buradan olsun.

devamını okuyayım »
26.10.2015 01:41