swangle

  • 114
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

muğla sıtkı koçman üniversitesi

sözlükten anladığım kadarıyla kendi öğrencilerinin pek bir şikayetçi olduğu okul.

ancak belirtmek isterim ki binaları çoğu devlet okulunda görülemeyecek niteliklerde, oldukça yeni ve kampüs özel bir üniversiteyi andırıyor. hacettepe'nin beytepe kütüphanesinden daha fazla öğrenciye çalışma ortamı sunan bir kütüphanesi var; tabii üyesi olmadığım için katoloğun içeriği ve zenginliği ile ilgili yorum yapamıyorum.

hiç kimse içindeyken kıymetini bilemiyor kampüsünün. dışarıdan gelmiş biri olarak şunları söyleyebilirim:

kampüsün her yerine en çok 10 dakikada yürünüyor, ders arasında kütüphaneye filan uğrayabilmek büyük bir nimet. yemekhaneden (saray mıydı?) çıkıp 10 dakikada derse girebilmekse inanılmaz!..

dolmuşla 10 dakikada şehrin merkezine inmek bir kampüs için pek uzak bir mesafe değil. hele kampüsün kapısından çıkıp dolmuşa bindiğinizde 15 dakika sonra akyaka'da oluyorsanız o kampüs tadından yenmez.

dört yanında dağ manzarası olan, oksijeni bol ve yeşil üniversiteler çok az güzel yurdumda. her yeri yeni olup da bina yığını gibi görünmeyen, kampüs havası oluşturabilmiş çok az üniversite var.

garipsediğim tek nokta öğrencilerin ortalıkta olmamasıydı - sanırım havanın 20 derece olması muğla standartları için biraz soğuk kalıyor, o yüzden pek öğrenci yoktu etrafta. oysa hava 20 derece olduğunda ankara'daki üniversitelerde boş çim bulamazsınız*.

devamını okuyayım »