sweet child o mine

  • 1265
  • 7
  • 1
  • 0
  • dün

türkiye'den siktir olup gitmek

bu başlığa çok uzun zaman önce yazacaktım ama bu sabah yeni bir devlet kuruyoruz başlığını görünce artık yazma vaktinin geldiğini anladım.

üzgünüm ama kabullenmek zorundasınız. niyetiniz her ne kadar bütün ülke ve halk için iyi olsa da, güzel yaşam standartlarına kavuşmak olsa da bazı şeylerle savaşamazsınız. ülkenin yarısı asırlar öncesinden kalma bir masalı kendi çıkarlarına uygun yalan yanlış şekilde çarpıtıp kullanarak medeniyetten olabildiğince uzaklaşmak için inatla savaşıyor. gezi parkı olayları bardağı taşıran son damla falan değil. ülkenin geri dönüşü olmayan karanlık bir yola girdiğini gezi parkı olaylarından çok daha önce görmüş olmanız gerekiyordu. ha önceden göremediyseniz evet gezi parkı olayları sizin için bir işaret fişeği olmalıydı. çok daha önemlisi, ondan da öncesinde problemin aslında oy verilenlerde değil, oy veren kitlede olduğunun farkına varmanız gerekiyordu. bugün şu dakika, şu saniye hükümet değişse ve istediğiniz parti başa gelse "oh be sonunda. sonunda huzura kavuşacağız. artık ülkeden ayrılma planları yapmama gerek kalmadı" diyorsanız lütfen yazının devamını okumayın. sizin için yapabileceğim hiçbir şey yok maalesef. siz zaten lütfen türkiye'de yaşamaya devam edin, çünkü yaşamak için başka ülkeye giderseniz gideceğiniz ülkede adaptasyon sorunu yaşayacaksınız. benim seslenmek istediklerim türkiye'deki halka, kültüre ve geleneklere adapte olamamış; türklerin ahlaksızlığa pratik zeka demesi, türklerin kibar insanı ezme huyu, türklerin marifet saydığı şeyler, türklerin geri kalma nedenleri, türklerin psikolojilerinin bozuk olmasının sebebi gibi konuların farkında olanlar. onlar okumaya devam etsin.

sonunda yok olacağınızı bildiğiniz bir savaşa girmek sadece size zarar verir. monarşiye, yani tek adam krallığına karşı yapılan fransız devrimi ve katı kurallara bağlı roma katolik kilisesine karşı martin luther liderliğinde yapılan reform başta olmak üzere, azınlığın istediği şekilde sonuçlanmış başarılı olayları örnek vermeyin. bu tip başarıyla sonuçlanmış olayların ortak özelliği şudur: azınlığın savaştığı taraf da belli bir seviyede medeniyet ve zeka seviyesine sahiptir, bir noktada aslında azınlık tarafının haklı olduğuna ikna olarak yenilgiyi kabul eder. benzeri bir değişimin yaşanması bu ülke için mümkün değil çünkü bu ülke hiçbir zaman azınlık bile olsa birlik olarak tek bir hedefe kitlenecek potansiyelde olmadı, olamayacak. ülkenin olayı bu zaten. türkiye'yi tek cümleyle özetle deseler "herkesin birbirine düşman olduğu bu kadar çok grubu barındıran dünyadaki tek ülke" derim, diyorum da zaten. azınlık bile kendi içinde gruplaşarak bir noktada dağılıyor. hadi bir mucize oldu ve azınlığın sonuna kadar dağılmadan hep bir arada tek bir hedefe kitlendiği bir durumdan söz ediyoruz. bu durumda da az önce bahsettiğim şekilde karşı taraf işi imkansız hale getiriyor. karşı taraf tartışmaya ve savaşmaya açık kapasitede bir medeniyet seviyesinde değil. dinlemeye kapalı, öğrenmeyi reddeden, hiçbir koşulda yenilgiyi kabullenmeyen, sizinle aynı dili konuşmayan, gözü kulağı olmasına rağmen dünyaya ve aynı olaylara baktığı zaman sizinle aynı şeyleri görmeyen, duymayan bir kitleden söz ediyoruz. sayı olarak neredeyse aynısınız ama karşınızda hissetmeyen, görmeyen, duymayan, sadece anlamsızca bağıran, şu anda her açıdan büyük güçlere sahip ve size agresif bir şekilde saldıran dev bir ordu düşünün. peki bununla nasıl savaşacaksınız?

eğer gerçekten en etkili şekilde protesto etmek, gerçekten savaşmak istiyorsanız çekip gidersiniz. söylemesi kolay, yapması zor biliyorum ve farkındayım ama kazanamayacağınız ve sonunda yok olup gideceğiniz kesin bir savaşa harcıyor olduğunuz eforu, devamlı şikayet etmek için harcadığınız enerjiyi yaşamak istediğiniz ülkeye kaçıp yerleşmek için gösterirseniz başarırsınız. zor ama imkansız değil. peki kaçıp gitmek neden mi en etkili protesto?

sözlükte defalarca yazıldı, anlatıldı ekonomik boykot diye. yapılsa çok büyük ihtimalle başarıya ulaşacak ve dünya tarihinde bir ilke imza atarak örnek vaka teşkil edecek kadar etkili bir yöntem. uygulanamama sebebi malum, yukarıda yazdığım gibi insanların tek bir amaç uğruna bir araya gelememesi. ülkeden çekip giderek ekonomik boykotu bireysel olarak kökünden gerçekleştirmiş oluyorsunuz. cebinizden çalınan saçma sapan vergilere dur diyeceksiniz. aylık olarak cebinizden giden en büyük miktar para olan ev kiranız sizinle taban tabana zıt görüşte olan karşı tarafın cebine girmeyecek. her gün hayatınızı çalan sabah 6'da evden çıkıp akşam 9'da eve varacağınız bir işte sizin karşı olduğunuz tarafı tutan patronu daha da zengin etmeyeceksiniz. her satın aldığınız üründen kesilen vergi size hayatı dar eden insanların cebine gitmeyecek. bundan daha etkili protesto, daha büyük bir savaş olamaz.

protesto ve savaşmanın dışında sebep arıyorsanız kendi geleceğinizi düşünmeyi bırakın, doğmamış çocuğunuzun geleceğini kurtarmak için gidin. türk pasaportuyla çocuk doğurmakla evsiz bir halde sokakta yaşarken çocuk doğurmanın hiçbir farkı yok. hatta sokaklardan kurtulma ihtimaliniz türk pasaportundan kurtulma ihtimalinden çok daha kolay.

tarih hiçbir imparatorluğu ve krallığı, zamanında dünyaya hükmetmiş olanları bile dahil, sonsuza kadar yaşatmadı. antik mısır, sümerler, babil, roma imparatorluğu, osmanlı imparatorluğu, hepsi yok oldu gitti, türkiye cumhuriyeti mi kalacak sandınız? o da sona erdi uyanın artık. uyanın ki paranızı, sağlığınızı, akıl sağlığınızı, psikolojinizi, geleceğinizi ve hayatınızı kurtarmak için gidin artık.

devamını okuyayım »
04.08.2017 17:42