sweet child o mine

  • 1278
  • 4
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

19 mayıs gösterilerinin yasaklanması

aynı zihniyetle düşünürsek buna karşılık olarak kışın camilerin de kapatılması gerekiyor. 1 eylül - 1 haziran arası olabilir mesela. sıcacık evinizden kalkıp namaz kılmak için ta camiye gidene kadar üşütür hasta olursunuz o karda kışta. ben sizin iyiliğinizi düşünüyorum yoksa başka bir şeyden değil... basın açıklamam da şöyle olsun madem:

"namaz kılmak için camiye gitmenin mevsim olarak soğuk bir zamana denk gelmesi nedeniyle sağlık sorunlarına yol açmasına, ayrıca mesai saatlerine denk gelen namaz vakitleri nedeniyle namaza gideceklerin işyerindeki işlerine ilgisinin azalmasına, motivasyonlarının düşmesine, namaz kılmayan çalışanların namaz kılan çalışanlar ve işveren ile olan ilişkilerinin bozulmasına sebep olduğu yönünde duyumlar alınmaktadır"

19 mayıs törenlerinin kaldırılma sebebini de şöyle açıklamışlar (alıntı):
"kutlama törenlerinin hazırlık döneminin mevsim olarak soğuk bir zamana denk gelmesi nedeniyle sağlık sorunlarına yol açmasına, çalışma süresinin uzun olması nedeniyle öğrencilerin derslere ilgisinin azalmasına, motivasyonlarının düşmesine, gönüllü olmayan öğrenci velilerinin okullarla olan ilişkilerinin bozulmasına sebep olduğu yönünde duyumlar alınmaktadır."

devamını okuyayım »
13.01.2012 00:00