sweet child o mine

  • 1324
  • 13
  • 2
  • 1
  • bugün

amına koduk bülent başkan

her bir karakterin kendi başına ayrı bir hikayesi olan, detaylı işlenmiş konusu ve derin karakterleriyle müthiş bir oyunun tanıtım videosudur. yalnız 18 yaşından küçüklerin oynamaması gerekir. resident evil ve silent hill serisinin en büyük rakibi olarak gösterilen oyun bu sonbaharda playstation 3 ve xbox'ta çıkacaktır.

bülent başkan: sivasspor başkanlığı onun için bir kamuflajdır. aslında umbrella'nın araştırma - geliştirme laboratuarının başında, çok yetenekli bir bilimadamıdır. umbrella adına, insan vücudu üzerinde kalıcı değişiklikler yapan ve onları zombilere çeviren aşılar geliştirmektedir. etik değerleri ve prensipleri artık umbrella'ya hizmet etmeye dayanamadığı için, elindeki son teknoloji makinelerle bir yandan gizli bir şekilde, zombi virüsüne karşı olarak çok etkili bir antivirus tasarlamıştır. karısından boşanmıştır ve bir kızı vardır. boşandıktan sonra kendisini işine ve kızına adamıştır.

lig tv spikeri vural: bülent başkan'ın emrinde, laboratuarda çalışan bilimadamlarından bir tanesidir. içlerinde en başarılısı ve hırslısıdır. bülent başkan'ın da çocukluk arkadaşıdır. çok yetenekli olmasına rağmen bu başarısı, hayatında hep hırsı yüzünden belli bir seviyede kalmıştır. aynı okuldan aynı ortalamalarla mezun olmalarına ve umbrella'da işe aynı seviyede girmelerine karşın karşın bülent başkan onu geçmiştir. kendisine bunu yediremeyen vural ise bülent başkan'ın en ufak bir açığını kollayarak onu ortadan kaldırma planları yapmaktadır. bülent başkan'ın gizli dosyalarını karıştırırken antivirüs'ü görür ve yüzünde şeytani bir gülümseme belirir. aradığı fırsatı yakalamıştır sonunda.

zombiler: vural'ın umbrella yönetimini bülen başkan'ın keşfettiği antivirüs'ten haberdar etmesinin ardından yönetim, bülent başkan'ı ortadan kaldırmaya karar verir. boşalan göreve vural geçecektir. bunun için bir plan yapılır. bülent başkan'a üstün başarılarından dolayı umbrella tarafından ödül verilecektir ve bu ödülü, törende en yakın arkadaşı vural verecektir. ödül törenine kızıyla katılan bülent başkan çok gururludur, kızı da onun gibi gururludur. fakat teşekkür konuşmasını yaparken bir anda ortamı zombiler basar ve bülent başkan'ı kaçırırlar. fakat yönetimin bilmediği birşey vardır. bülent başkan laboratuardaki ana bilgisayarları açmak için çok gelişmiş bir teknoloji tasarlamıştır. bu teknolojiye göre, bülent başkan ve kızı aynı anda bir tarayıcıya girmelidir. tarayıcı kan dolaşımlarını ve dna'ları tarar. yani ana bilgisayarın açılabilmesi için ikisinin de canlı olarak tarayıcıya girmesi gerekmektedir. yönetimin eli kolu bağlanmıştır. bület başkan'ı öldüremedikleri gibi artık kızını da yakalamaları gerekmektedir.

güvenlik görevlisi ismail: olay yerinde bülent başkan'ı korumakla görevli olan polis ismail, olaylara tanıklık ettiği için bülent başkan ile birlikte zombiler tarafından kaçırılmıştır. oyunun çeşitlie yerlerinde ismail'i kontrol ederek elif'e bazı kapıları açmasında, zombilerle olan savaşında yardımcı oluyoruz.

bülent başkan'ın kızı elif: babası kaçırılırken yaşadığı büyük travmaya rağmen olay yerinden ve vural'ın elinden kaçmayı başararak babasını kurtarmaya yemin etmiştir. ana bilgisayarın açılabilmesi için canlı olarak yakalanması gerektiğinden ve umbrella yönetiminin peşine düştüğünden habersizdir. babasını kurtarmaya çıktığı bu tehlikeli yolculukta kontrol ettiğimiz ana karakterdir.

devamını okuyayım »
31.08.2009 12:56