sweg

  • 212
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

filius flitwick

kendisi, eğitimcinin hasıdır. serinin başından itibaren öğrencilere bir baba şefkati ile yaklaşırken her daim öğrencilerini desteklemiş, başkanlığını yaptığı ravenclaw'un yeniyetmeleri burunları havada gezerken zerre aristokrasi göstermeden en başarısız öğrencisi ile bile dönem boyunca ilgilenmiştir. diğer hocaların aksine derslerini sınıfın yarısı değil, tamamı geçmiştir her daim keza derslerinden bir şeyler kazanmadan çıkan tek bir öğrenci bırakmamıştır bu koca yürekli adam. çünkü bu eğitimci diğer hocalar gibi yaptırımlar değil, ekstra ev ödevleri vermiştir ceza olarak usanmadan.

hogwarts'ın ruhudur bu adam: bütün noel süslemelerini, balo dekorasyonlarını, koroyu, orkestrayı ayarlayan; derslerinde öğrencilerin büyülü oyunlar oynadığı, eğlendiği; öğrencilerin, hogwarts'ta öğrenci olmanın hazzını iliklerine kadar yaşamalarını sağlayandır boyu küçük, yüreği büyük bu adam.

kendisi tılsımların üstadı olmakla beraber yeteneğe ise her türlü gereken saygıyı göstermiştir: fred ile george'un hogwarts'tan giderken arkalarında bıraktıkları taşınabilir bataklık'ı temizlerken "kaliteli bir büyü" olmasından ötürü ufak bir parçasını muhafaza bile etmiştir okul koridorlarında anı niteliğinde.

öğrencilerin hiçbir hoyratlığına celallendiğini görmediğimiz bu abimiz, yeri geldiğinde hogwarts'ı savunmak adına remus lupin'i öldüren, deli göz moody'i alt etmiş düello şampiyonu antonin dolohov'u bire bir düelloda paketleyip kumuna göndermiştir zerre tereddüt yaşamadan.

onlarca yılını yeni nesillerin eğitimine adamış bu değerli şahsın hakkında yalnızca üç entry girilmiş olmasına, üstüne üstlük 2020'ye girerken hala kanalsız bir başlık konumunda olmasına sözlük adına sitemkar olduğum başlıktır ayrıca.

edit: ufak bir anlatım bozukluğu

devamını okuyayım »