swimcan

  • 194
  • 4
  • 1
  • 0
  • dün

rafadan tayfa göbeklitepe

oğlum (5) sağolsun geçen cumartesi gittik izledik sayesinde.serinin ilk filmine'de gitmiştik.(bkz: rafadan tayfa dehliz macerası) onu pek beğenmemiştim.ancak bu film çok daha güzeldi. konu bütünlüğü sağlanmış nihayet.zira ilk filme elde bu kadar kaliteli malzeme olmasına rağmen ortaya çıkan film hayal kırıklığı olmuştu benim açımdan.

--- spoiler ---

filmde hakikaten güldüğüm yegane sahne;

12 bin sene önceye gittiklerinde hayri oranın yerlisine göbeklitepe'nin nerede olduğu soruyor.adam doğal olarak öyle bir yeri daha önce duyup görmemesine rağmen(başka bir isimle biliyor tabi) yinede nerede olduğunu tarif etmeye çalışıyor çocuklara.tabi bu arada hayri efsane bir yorum katıyor bu duruma,

-yok arkadaş burası kesin bizim memleket baksanıza adam bilmediği adresi tarif etmeye çalışıyor.

birde çocukların birbiri ile iletişim kurduğu (geçmiş ve şu andaki )sahne çok güzel kurgulanmıştı.

--- spoiler ---

ayrıca gittiğimiz sinema salonunda görüntü oldukça sönüktü. (bkz: avcılar pelican mall cinemapink) sanırım makinenin lamba ömrü dolmak üzere.ona bir baksınlar zahmet olmaz ise.(makinistlik yaptım 1 sene kadar akbatı cinemaximum'da oradan biliyorum). bide filmden mi kaynaklı sanmıyorum ama seslerde bir eksiklik vardı gibime geldi salonun sağ tarafından ses gelmiyordu resmen salondan kaynaklıdır belkide bilemiyorum.

velhasıl 5 yaşında bir evladınız var ise paşa paşa bu çizgi filmlere gidip film analizi ve teknik değerlendirme yaparsınız.darısı 3. filme artık.

devamını okuyayım »