sylvester standalone

  • 1553
  • 8
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

bitcoin

bitcoin'leri saklamak için en güvenli yol cold wallet yani offline cüzdandır.

adresinden detayını alabilirsiniz ancak basitçe şu şekildedir:

1. şu adrese girilir. web sayfası açıldığı anda ctrl+s kombinasyonu ile veya kullandığınız web tarayıcının file->save komutuyla web sayfasını html olarak kaydedin.

2. ardından bilgisayarınızın internet bağlantısını kesin. tüm sayfalardan çıkın.

3. masaüstüne kaydettiğiniz paper wallet dosyasını açın. fare imlecini rasgele hareket ettirin, ekranda bir loading çubuğu göreceksiniz. imleci her hareket ettirdiğinizde rasgele sayılar üretiliyor. loading %100 olana dek imleci rasgele hareket ettirin.

4. %100 olduğu anda sizi bitcoin cüzdanınızın public key ve private key'inin olduğu ekrana yönlendirecek. burada public key sizin ödeme alırken kullanacağınız wallet id'iniz, private key ise cüzdanınızdan başka bir cüzdana ödeme göndermek için kullanacağınız size özel anahtardır.

bu şekilde tamamen offline olarak bir bitcoin cüzdanı oluşturmuş oldunuz. ekranın çıktısını alıp ister kasada ister yanınızda taşıyabilirsiniz.

ekleme: darkrocq uyardı, aşağıdaki eklemeyi yapıyorum.

"bu tamamen guvenli olmamis yalniz uyarayim. temiz bilgisayarda yapmak lazim bunu. dvd den calisan linux surumleri is goruyor. ya da sandbox ile sanal makina...

bir de print alirken hafizasiz eski tip ev printeri lazim. is yerindeki network printerdan bunu basip sonra ıt ci cocuk parami caldi diyecek cok adam biliyorum."

devamını okuyayım »