symbrom

  • 376
  • 7
  • 4
  • 0
  • 3 gün önce

iyi partiyi destekleyenlerin önceki oy tercihleri

yılları ve seçimleri hatırlamıyorum. hatırlamam imkansıza yakın. nedenini şimdi anlamak üzeresiniz.

bir kaç kere chp'ye attım. ona eminim. bir keresinde belediye seçimlerinde komünist parti ve liberal partiye atmıştım aynı anda. (il ve ilçe meclisleri vs.) o gün oldukça mutlu geçmişti nedense.

aslında yeşiller partisine atmak istemişimdir ama seçime giremiyorlar. insanlar umrumda değil, doğanın içine etmeyelim bari.

en ilginç oylarım son 2 seçimdeydi. ilk önce hpd, koalisyon sağlanamayınca sonrasında mhp'ye verdim. iki partinin de görüşlerini sevmiyorum. al birini vur ötekine.

yetmez ama evetçiydim ama altından kesin bir boklar çıkar diye hayır oyu verdim diye hatırlıyorum.*bildiğiniz gibi teoride hoş duran pratikte boka batıyor bu ülkede. yine de hala o referandumu desteklerim. şimdi düşündüm de belki de evet oyu verdim. bilemeyeceğim nalan. ülke başında akp olmasaydı güzel bir referandum idi diye düşünüyordum. şimdi sorsanız tek maddesini söyleyemem.

ha hiç mi akp'ye vermedin dersen, hadi yalan atmıyım, 1-2 kere vermiştim galiba belediye seçimlerinde. bu yüzden yerel seçimleri daha çok severim. bol bol oy kullanma hakkımız olur.

tek oy kullanmadığım zaman ekmek almaya gidiyordum. (anladınız siz.)

anlamışsınızdır, hiç oy verirken ciddiye almadım. güldüm, dalga geçtim, ironi yaratmaya çalıştım bol bol. lakin neticede öyle ya da böyle vatandaşlık görevi bilinciyle oyumu kullandım.

şimdi iyi partiyi destekleyeceğim. gerçekten ciddiyetle destekleyeceğim, ilk defa. siyaseti çok severim ama siyasilerden bi o kadar nefret ederim. umarım bu bacımız da kendinden nefret ettirmez.

devamını okuyayım »
07.11.2017 03:10