taflan

  • 1096
  • 15
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

mustafa kemal atatürk

sözde solcuların, devrimcilerin, liberallerin, islamcıların bir türlü ama bir türlü sevemediği, sevmeyi bırak tahammül bile edemediği kişi.
şöyle geriye çekilip bakarsanız, bu vatandaşlar yeri gelir abd emperyalizminin olumlu yönlerinden bahsederler, ab merkezci yayılmacılıktan rahatsız olmaz, kürt ırkçılığının haklılığına dem vururlar...
nazım hikmet'in vatan haini şiirini ballandırıp sulandırıp her yere asarlar, her yerde okurlar ama kuva-yı milliye ve şehitler şiirini duymaz , görmez, okumaz ve hatırlamazlar niye çünkü içlerinde mustafa kemal vardır...
deniz gezmişler'in elinde türk bayrağıyla yürüdüğünü, mustafa kemal'i övdüğünü görmez, duymaz, okumaz, hatırlamazlar...
dünyanın her köşesinden, her cins, din, ırk vsden bir vatandaşı bulurlar överler, sanatını kitabını örnek gösterirler ama nedense mustafa kemal'i sanki hiç yaşamamış gibi bir tane bile yaptığı şeyden bahsetmez, üstüne üstlük olmayacak sıfatları yakıştırır, olmayan olayları yapmış gibi anlaatırlar.
fethullah gülenle ortak paydada, abdullah öcalan'la aynı stratejide, abd ile aynı bölgesel çıkarlarda, soros yemlemesi, uzantısı derneklerle aynı meydanlarda buluşurlar, her türlü orta çağ kafası cemaatleri ve tarikatları toplumun rengi , parçası, zenginliği kabul eder ama atatürkçülüğü yok statükocu yok diktatördü vs diye kabul edip dışlarlar...
bakın bunu çok iddialı bir şekilde söylüyorum, nerede bir atatürk düşmanı, karşıtı, sevmeyeni varsa bakın araştırın mutlaka cemaatçilerle veya akplilerle, türk milliyetçisi dışında her türlü milliyetçilerle, peşmergesiyle, ab yemlemeli ngolarla, mutlaka bunlardan biriyle dans ediyor yatıp kalkıyorlardır.
o kadar iddia ediyorum ki, dünyanın herhangi bir yerindeki ulusçuluk kavramını yadırgamayıp, kendi ulusunu yadırgayan, aşağılayan, küçümseyen yoktur bu tipler kadar.
şu günlerimize sebep olan başımızdakilere utanmadan "dışı yeşil ama içi kırmızı"*** deyip önlerini açanlar, "yetmez ama evet"çi sözde aydın, sanatçı diye ortada gezinen tipler, açılımcılar, akil adamlar, dillerinde "ötekileştirme", "başkalaştrıma" kavramlarını düşürmeyip atatürkçüleri dışlayan "ötekileştirenler", edebiyat dergilerinde, sosyal medya hesaplarında her şeyi kutsayıp, kutlayıp , anıp, içinde mustafa kemal olan, cumhuriyet devrimi olan hiçbir şeyi ısrarla görmeyen, anmayanlar kimlerdir acaba?
mustafa kemal atatürk yalnızca birbirini doğrulayan liboş, sözde solcu, çakma devrimci, islamcı-tarikatçı gibilerinden öğrenilecek biri değildir zaten.
açın google'ı araştırın bu adamı, küba'da abd'de, çin'de, tunus'da, cezayir'de vs. nasıl biliniyor öğrenin.
bir sezen aksu şarkısı kadar bu adamı sevemeyen insanlardan uzak durun çünkü en korkutucu, kaypak tür , ayrıştırıcı tipler bunlardır.
ister kabul edin ister etmeyin, mustafa kemal atatürk bir mihenk taşı , bir turnusol kağıdı bir ölçüdür insanlık tarihi için...

devamını okuyayım »
29.10.2016 13:13