taharetibrigi

  • kofti anarşist (168)
  • 720
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

27 aralık 2014 cizre olayları

pkk eniklerinin yalan söylediği olaylardır. hüda-parlılar ateş etmişmiş mazlum pkklılar sadece kendilerini koruyorlarmış.

saldırılar sadece hüda-parlılara karşı değil bölgede pkkya oy çıkmayan mahallelere karşıdır ki bu mahallelerde yaşayanlar genellikle bölgenin eski sakinleridir cizre kültürünün bugünkü temsilcileridir. doğuda çalışmış olanlar bilir seçim sandıkları pkk'nın denetimindedir bazı bölgelerde hatta bazı mahallelerde pkknın uzantısına oy vermeyenleri tespit için örgüt üyeleri görevlendirilir. cizre'de bunun hazırlıkları aylar öncesinden yapılmaya başlanmıştı herkesinde haberi vardı. orada birkaç kişiyi öldürecekler mümkünse milletin kaçmasını sağlayacaklar kendilerinden olmayan esnafı bezdirecekler amaç bu. tıpkı 90ların başındaki van'ı ele geçirme planları gibi.

birde olayları bilmeden üç beş pkklı karaktersizin sözleriyle manüple olanlar yalanı sorgulamadan yayanlar var. kedi yavruları gibi gözleri kör ve hırçınlar. barış sevgi empati diyen yüzünü görüyorlar pkk'nın eğer ki kendine solcuyum liberalim diyen tipler bu kürt ırkçısı pkk ile aralarına mesafe koymaz yek vücut olmaya devam ederse yarın ülkücülerle hüdaparcıları aynı cephede görürlerse şaşırmasınlar. doğuyu bilen bilir pkk'ya bugüne kadar direnmiş tavır koymuş olanlar o bölgenin en gözü kara geleneklerine ve kültürlerine en bağlı insanlarıdır.

edit: altını çizerek söylüyorum cizre de ki saldırılar sadece hüda-par'a karşı değil. hdp harici partilere oy veren tüm insanlara karşı. pkk'nın manüpülasyonu hüda-par başlattı hüda-par'a karşı savaşıyoruz sözleri.
batıda seküler laik partilere oy verenleri kendi taraflarına çekmeye çalışıyorlar akıllarınca.

edir2: hüda-parlıların işidle hiç bir işi olmaz ki türkiye'ye işid sıçrasa işid'e karşı çok acımasız olacakları da kesindir öyle ki işidle itikadi açıdan taban tabana zıt kutuplardır neredeyse. biraz islam tarihi okuyun biraz itikadi mesheblerin gelişimini ve ayrımını araştırın. cahil türkiye medyasıyla pkk manüpülsyonu bir araya gelince millet türkiye hizbullah'ı ile işid'i birbirine sempati duyan örgütler olarak görüyor.

devamını okuyayım »