tahinli pekmez sevmeyen adam

  • 395
  • 24
  • 5
  • 0
  • 3 gün önce

türkiye'nin şaka maka çökmüş olması

resmi çöküşe daha 40 yıl var, 2019 seçimini kazandıktan sonra tam 40 yıl islami faşizm hüküm sürecek.
*
ekonomi henüz patlaklar vermeye başlamışken mali disiplinden de sapılması türkiye'yi gitgide daha fakir daha yoksul bir hale getirecek. işsizlik konusuda malum, artık korkunç bir hâl almaya başladı.
*
medya zaten onlarındı daha da koyulaştı. bütün bunların temel nedeni olarak medya gösterilebilir ,bu toplumu fazlası ile aptallaştırdılar.
*
seçimler ile gitmeyecekler. seçimler ile gitmeleri için oylarının en az net %40' ın altına inmesi lazım. %40+ oy aldıkça çalar çırpar seçimden çıkarlar sistemi onun üzerine kurdular.
*
toplumun en büyük problemi arap milliyetçisi olup araptan çok arapçı olması. toplumun sistematik türkçü-laik eğitim ile türkleştirilip, medenileştirilmesi lazım. (gerekiyorsa s*ke s*ke)
*
devlette liyakat ve hukuk sistemi tamamen çöktü artık yaşanan her şey komediden başka bir şey değil.
*
1984 kitabı sadece bir ütopya değildi. teknoloji gelişti ama insanlar aynı hızda gelişemedi, teknolojiyi yakalayamadı. belki bir yapay zeka, robot olsa başımızda herşeyi o üst zeka yönetse, atamaları o yapsa, kararları o verse, ekonomi politikalarını kârı marksimize edecek şekilde ayarlarsa daha iyi olurdu. insan faktörü oldukça kusurlu, yanlı, yanlış ve faşist olmaya devam edecek en azından ortadoğu toplumlarında.

devamını okuyayım »
21.03.2018 23:19