tai

  • aklıselim (566)
  • 961
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

master league

oyun ortamında bile kendilerine eziyet etmek isteyen mazoşist bünyeler tarafından bıkmadan usanmadan oynanan pes modu.
genellikle gerçek hayatta o kupanın hayalini dahi kurmakta zorlanan takımlarla oyuna başlanmaktadır. çünkü zaten siz hangi takımı alırsanız alın size standart bir takım verilir. ve öyle bir takımdır ki bu, insanın rüyalarına girer, içini sıkar, hayata küstürür. neresinden tutsanız elinizde kalır. hani takımınız olur gol yollarında etkilidir ama defansta çok açık veriyordur veya kaleciniz çok sağlamdır ancak gol atmak sizin için bir işkencedir. işte bu takımda böyle bir şeyden bahsetmek mümkün değil. bir takım nasıl hiçbir şey yapamaza en güzel örnektir elinizdeki.
işte deli gönül başlar bu takımı adam edicem gazıyla. ilk maç ikinci maç derken bırakın kazanmayı gol dahi atamazsınız. 4 - 1 lik malubiyetler suratınızda hafif bir tebessüme sebebiyet verir. içten içe ulan şu transfer dönemi bir gelse de topa vurabilen bir adam alsam diye geçirirsiniz. ara transferde takıma büyük umutlarla kazandırılan oyuncunuza (ki genelde forvet olur) "ya arkadaşım allahın adını verdim bak yakaladın mı at şu golü" emri verirsiniz. ilk bir iki hafta hakikaten de abiye pele muamelesi yapılır ve ayağına topu verdikten sonra modern futboldan son derece uzak bir şekilde rakip kaleye grrrrooooaaaah nidalarıyla ilerlenir. daha sonra tek bir transferin yeterli olmayacağı, madem forvet aldık bu adamı topla son noktada buluşturmak gerek fikri kafadan geçmeye başlar. bu noktada artık kişi puan almaya başlar. yakaldığınız kontra ataklarda son topu iyi kullanır golünüzü atarsınız. işte o an sizden mutlusu yoktur. çünkü o ana kadar attığınız goller rakibin götüne başına çarparak giren abuk goller iken artık sizin takımınız bir atak yapmış ve golle sonuçlandırmıştır. bu dakikadan sonra rakip hemen hemen pek fark etmez. takım coşkuyu yakalamış gelene gidene bir iki gol atmaya başlamıştır. çok gol yemediğiniz maçlardan puan çıkartırsınız. ve bu noktadan sonra artık takıma birer ikişer oyuncu alımı başlar. ve takım bir süre sonra all-star havasına bürünür. bu noktadan sonra genellikle oyuna yeni bir takımla tekrar başlanır çünkü artık galibiyetler eski tadı vermemeye başlamıştır.
böyledir işte bizim mastır ligimiz. insanı önce delirten sonra mutlu edendir. atsan atılmaz satsan satılmazdır. severiz kendisini.

devamını okuyayım »
14.12.2007 12:13