talash

  • 71
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

fetihi kutlayan dindar insan

islamdan başka dine inanan dindar insandır. zira islam durduk yerde zulüm görenler dışında başka insanların topraklarına girmekten men eder. osmanlının istanbul'u fethetmesini gururlanarak her sene kutlar bu insan.sacmaligini da yalan bir hadisle destekler. hadis varken niye kuran okusun ki ataları gibi.

bakara190- size savaş açanlarla allah yolunda çarpışın. fakat haksız saldırıda bulunmayın. çünkü allah, haksız saldırıda bulunanları sevmez.

bakara 178- ey iman edenler! öldürmede kısas size farz kılındı. hüre hür, köleye köle, kadına kadın. ama her kim, ölenin kardeşi tarafından bir şey karşılığı bağışlanırsa, o zaman örfe uyması, ona diyeti güzellikle ödemesi gerekir. bu, rabbiniz tarafından bir hafifletme ve bir rahmettir. her kim bunun arkasından yine saldırırsa, artık ona acı veren bir azab vardır.

tevbe 13- yeminlerini bozan, peygamberi yurdundan çıkarmaya kalkışan ve üstelik size tecavüzü ilk defa kendileri başlatan bir kavimle savaşmaz mısınız? yoksa onlardan korkuyor musunuz? oysa allah, -eğer siz gerçek mü'minler iseniz- kendisinden korkmanıza daha lâyıktır.

nisa 75- size ne oluyor da, allah yolunda ve, "ey rabbimiz! bizleri halkı zâlim olan şu memleketten çıkar, katından bize bir dost ver, bize katından bir yardımcı ver" diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?

devamını okuyayım »