tamarix smyrnensis

  • 485
  • 42
  • 7
  • 1
  • dün

intihar etmek isteyenlere tavsiyeler

komik olduğu sanılarak mı açılmış bu ahmak başlık? gördüğüm en sorumsuz ve korkunç başlıklardan biri bu.

çok sevgili yazar kişisi bir yakınını intihar nedeniyle kaybetmemiş belli ki. umarım başına asla gelmez de "intihar etmek isteyenlere tavsiyeler" gibi korkunç bir başlık açtığı için pişman olmaz.

"siktir git, tutmayalım daha fazla" diyen yazar kişisi için de geçerli söylediklerim. intihar nedeniyle bir yakınını kaybetmek o kadar korkunç bir şey ki umarım asla yaşamazsınız.

tavsiye mi istiyorsunuz? mutlaka psikolojik destek alın. ne kendinize, ne de çevrenizdekilere yazık edin. intihar, basite alınacak, dalga geçilecek, yöntemi hakkında insanlara tavsiye verilecek ya da "siktir git, öl" denilebilecek bir durum değildir. intihar, buna teşebbüs edenin aslında çok ağır psikolojik bir durum içinde olduğunun bir işaretidir. intihar eden kişi yalnızca kendi canına kıymakla kalmaz; yakınlarına da ömür boyu izi kalacak bir travma yaşatır.

intihar çok ciddi bir sorundur. lütfen, ama lütfen böyle başlıklar açıp bununla eğlenmeyin ya da intiharı düşünen bireyler için sorumsuzca yorumlar yapmayın.

intihar; filmlerde ve dizilerde gördüğünüz ya da kitaplarda okuduğunuz gibi "romantik" bir veda değildir. başınıza gelmeden anlayabileceğiniz bir şey asla değildir. bu bir travmadır. bu kadar duyarsız olmayın.

ekleme: yazım ve içerik düzenlemesi/eklenmesi

bir ekleme daha: ilk giriyi yazan arkadaş kaçmış. korkunç bir başlığın korkunç ilk girisiydi. bence başlık bile kaldırılmalı.

devamını okuyayım »
20.08.2015 08:03