tatli limoncu

  • 1905
  • 7
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

herkesin adresinin internette hemen bulunabilmesi

ilk olarak 2010 yılında ortaya atılan 50 milyon kişinin kimliği internette iddiasının geldiği son nokta...

geçen yıl yine bu sıralar thanksgiving.epicm.org sitesi açılmış ve türk vatandaşlarının kişisel bilgileri ortaya saçılmıştı. bu bilgiler yine o eski bilgiler muhtemelen. çünkü test etmek için bundan 4-5 yıl önce yanıma taşınan komşumu arattım, eski adresinde gösteriyor.

yine de çok tehlikeli, özellikle de düşmanı olan ya da kamuoyunun gözü önünde olan insanlar için. dün şöyle bir örneğini gördük, evini bulup kargocu olarak kapıyı çalan biri hürriyet köşe yazarına saldırdı: http://www.sonhaberler.com/…i-girisimi-h247029.html

gerçi adreslerimiz telefonlarımız bizim iznimiz olmadan kaydediliyor, paylaşılıyor, haberimiz dahi olmuyor bundan. kargo şubesine gidiyorum, karşı tarafın adını söylediğimde şak diye adresini çıkarıyor bana. benim adresimi ise zaten biliyor, ben söylemeden alıcı adresine otomatik yazıyor. avukata gidiyorsun, adını verdiğin kişinin kimlik numarasından, adresine ne var ne yok döküyor satın aldığı yasadışı program.

bu ülkede hak hukuk yok maalesef. ne yazık ki bunu kanıksamış ve hatta benimsemiş bile durumdayız.

ekleme: bir yazar arkadaş ilgili sitedeki bilgilerinin geçen sene sızanlarla örtüşmediğini belirtti. ortada başka bir sızıntı da var anlaşılan.

devamını okuyayım »
30.03.2017 15:56