tatli limoncu

  • azimli
  • hırçın golcü (274)
  • 4041
  • 39
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

ekrem imamoğlu

ekrem abi bak sana dürüstçe söyleyeyim: başta ben sana inanmadım.

seçime 2 ay kala aday mı gösterilir, chp baştan kaybetti, imamoğlu kimmiş, aday mı kalmadı dedim. binali yıldırım'ın karşısında şansın olmadığını düşünüyordum. senin bırak projelerini anlatmayı, daha kendini bile anlatamadan seçime gireceğini söylüyordum. ama meğerse ne güzel anlatmışsın kendini halka...

bak ikinci bir itiraf: ben sana seçim akşamı da inanmadım.

bıkmıştım artık her seçimde bir chplinin çıkıp "öndeyiz, sandıkları terk etmeyin" çağrısı yapmasından. bu açıklamalarla gaza gelip yersiz bir umuda kapılarak gecenin sonunda derin bir hayal kırıklığına uğramaktan sıkılmıştım. ama bu seçimde öyle olmadı.

sen o akşam kameralar karşısına her çıktığında sana biraz daha inandım. öyle samimiydin, öyle kararlıydın ki...

beni ekran karşısında ağlattın be abi!

"ben kimsenin hakkını yemem ama hakkımı da yedirmem" dedin ya, gözyaşlarıma daha fazla hâkim olamadım. chp kazandığı veya akp kaybettiği için değil bak; verdiğin demokrasi mücadelesi için ağladım, gösterdiğin emek için ağladım, halkın oylarına sahip çıktığın için ağladım.

ekrem abi kim ne derse desin, her şeye rağmen başardın. sadece büyükşehir belediye başkanı olmayı değil; milletin kalbini kazanmayı başardın. artık sana inanıyorum ve bundan sonra yapacaklarının arkasındayım.

ama birkaç sözüm daha var:

istanbul bundan sonra chp'nin vitrini olacak. chp yönetiminde nasıl bir türkiye olacağını istanbul'da göster. bu çok büyük bir fırsat. ya bu fırsatı shp gibi berbat edersin ya da refah'ın yaptığı gibi iktidar yolunda bir büyük adım olarak kullanırsın.

abi akbabalar pusuda bekliyor tökezlemeni. içten ve dıştan kurulacak tuzaklara aman ha çok dikkat et. belediye hizmetlerine sabotajlar olabilir, tedbirini al.

çalışanlar çok önemli. işini iyi yapana dokunma. belediye çalışanlarında sadece ve sadece liyakate önem ver. belediyenin parti örgütüne veya hemşehri derneğine dönmesine izin verme.

istanbul'un sana oy vermeyen diğer yarısının da gönlünü kazan. hizmetini semt, parti, seçmen ayrımı yapmaksızın götür. halkın isteklerini ciddiye al, halka kulak ver.

kendin olmayı sürdür; çünkü biz bu adamı sevdik.

verdiğin mücadele için çok teşekkürler.

sana inanıyoruz. ayağına taş değmesin.

devamını okuyayım »