tatlimunisbenidecokseviyor

  • ağır abi (457)
  • 988
  • 3
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

recep tayyip erdoğan

yüzüklerin efendisi, iki kule'de miğfer dibi savaşından hemen önce. gamling, kral theoden'e zırh giydirirken. theoden, hüzünlü ve karamsar dizeler söylüyordu. en son sözü de: "nasıl bu hale geldik?" idi.

şimdi bakıyorumda, bu adam ortaya çıktı, halkın desteğini aldı. içimiz kemirildi yavaş yavaş. tüm yasalar, alınan kararlar, zamlar; hepsi de, 2-3 haftalık tepki silsilesinden sonra sindirildi. oy çokluğuyla meclisten geçen yasalar, yavaş yavaş sardı etrafımızı. benim üzüntüm, bu adam allah'ın ismini ağzına alıyor, icraatlarını allah rızasına bağlıyor. ayıptır. yapmayı çalıştıklarını çarptırarak, millete laf sokarak, allah ve peygamber deyip destekçilerini gazlayarak ocağına incir ağacı dikti bu ülkenin.(sansürleye sansürleye bir hal oldum)

senin niyetin kötü. söveceğim ama sövmüyorum. kur'an-ı kerim kutsal kitabımızdır. müslümanlar okumalıdır ama. bunu eğitimin içine sokarak çok büyük hata yaptın demeyeceğim çünkü hata bilerek yapılmaz. sen bunu kötü niyetinle yaptın. din dersi, dini anlatır. özelliklerini, zorlama olmadığını. tepkim yok. ama sen kur'an dersi için diyorsun ki: " zorlamıyoruz kimseyi, isteyen görür." kardeşim nasıl yani? sen hangi ara geçirdin yasayı? kim başvurduğun millet mi? milletvekili ha? harbi gülüyorum. adı milletin vekili diye geçen ve milletin ebesini siken bir topluluğu görüyorum. sırtı yere gelmeyen. maaşına sürekli zam isteyen, insanlarla dolu. çoğu senin yolunda. bu mu zorlama değil? bu mu demokrasi. azınlık kalan fikirlerin sindirilmesi ve çoğunluğun istediğine karşı çıkılamaması mı? hep soru işaretleriyle dolu yazdıklarım, cevabını vermeye yüreğim dayanmıyor.

sen bu yaptıklarınla islam dinini yüceltmiyorsun, islamı kullanarak herşeye müdahele ediyorsun, insanların gözünde dini olumsuz niteliğe büründürüyorsun. allah biliyor. kral theoden gibi soruyorum ey dostlar; "nasıl bu hale geldik?"

not: götümüze girebileceği için bazı yerleri yumuşattım.

devamını okuyayım »
31.03.2012 23:00