tavsan yumruklayan ivar

  • 365
  • 22
  • 2
  • 0
  • 5 gün önce

16 mart 2017 beşiktaş olympiakos maçı

sirtaki çalınmasına laf atanları anlamakta çok ciddi güçlük çektiğim maçtır.

çalan parça, pek çok yerde ifade edildiği gibi zorba the greek filminin meşhur parçası. bu parçanın herhangi bir sözü yok, filmde de dramatik vs. bir anda çalmıyor. alexis zorbas öyle tarihi bir kahraman falan değil, filmle kitabı karıştırıyorum bazen ama eski bir çeteciyken, sonradan ırkçılığa, milliyetçiliğe vs. karşı duran, bunları saçma bulan bir karakter; bir nevi derviş gibi, aylak gibi bir adam. kazancakis dinine bağlı bir hıristiyan olmasına rağmen, zorba karakteri ruhban sınıfından pek hoşlanmayan bir tür akdenizli kurt larsen.

şimdi bu şarkının çalınmasının ne şekilde centilmenliğe aykırı olduğunu birisi bana açıklayabilir mi? dünya'da sağ görüş git gide kuvvetleniyorsa bunda, özür dileyerek ben de ağzımı bozuyorum*, bu sikko liberteryen, politik doğrucu dilin aşırı iticiliğinin gerçekten büyük payı var. hayatımın 13 senesini lisanslı sporcu olarak geçirdim, böyle akıllıca ve dengeli dalga geçmeler elbette olacaktır. kafaya takıyorsanız, tüm balkan ülkelerinde bir nevi travma hatırlatıcısı olan mehter marşlarına takın.

beşiktaş, bana ilk sigaramı içiren; en çok maçına gittiğim, stadında kendimi en mutlu hissettiğim ve hala en fazla forması bulunan takımdır. her zamanki gibi yüreğim ağzımda izledim maçı. teşekkürler beşiktaş, yine beni yanıltmadın. yine gurur kaynağı oldun.

adetten: trabzonspor

devamını okuyayım »
16.03.2017 23:27