tayyarahmet

  • 861
  • 129
  • 20
  • 0
  • dün

insanın yavrulamasının en büyük cahillik oluşu

dünyaya yeni bir çocuk getirmeyi diyorum, evet. tüm risklere açık, adeta zar atılmışçasına dünyaya fırlatılan çocuklar. aileleri onların varoluşuna sebep olarak acı içinde ölmelerine de vesile oluyor.

yeni bir insan yavrusu üretmek insana bırakılmayacak denli ciddi bir iştir. bu sorumluluk yüksek kapasiteli bir algoritmanın, ileri teknoloji bir fertilizasyon ve biyomekanik bir uteroplasental yapının içinde ihtiyaca binaen ve geleceği kusursuz şekilde planlanarak olmalıdır. böylece klasik gebeliklerde doğan bebekler gibi savaşlarda acı içinde ölen, hastalıklarla boğuşan işkenceyle dolu bir gelecek çocukları beklemeyecektir.

evrim beyinlerimizi geliştirdikçe sıradan ve geleneksel gebeliklerle hamile kalmanın ne kadar utanç verici olduğu anlaşılacak ve bu düşünceme hak verilecektir.

editullah: alttaki bazı girilere bakıyorum da tipik az gelişmiş insan modelinin örnekleri. saldırgan, kendini daima haklı gören, tinsel varlıklardan güç aldığını zanneden moronlar.

özgür iradeye sahip olduğunu düşünen bana akvaryumda hapsolmuş balıkları anımsatıyor. tanımlayacağı en büyük özgür irade örneği; birini boğazlamaktan kendini alıkoymak olan bu güruha sadece alaycı gülüyorum.

devamını okuyayım »