teb

  • 38
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

paypal nakit kart

istanbul'dan los angeles'a bisikletle giderken hayatımı kurtaracağını düşündüğüm kart.

öğrenci olduğum için kredi kartı alamıyorum, öğrencilere yönelik kredi kartı limitleri de 500 tl, hadi olsun 1000 tl. 6 aylık, sponsorlu bir işte bana dolar olarak ödeme yapılıyor ve dolar harcamak istiyorum. dolar olarak harcamasam bile kredi kartı gibi davranarak, kredi kartı olmayan bendeniz'i kurtarıyor yolculukta.

bankaların genel olarak yıllık hesap işletim ücreti 100 tl ortalama, bunun tüm maliyeti 5 + 12 = 17 tl. teb atm'lerinden para yüklemek ücretsiz zaten. paypal hesabından da işlem başına 1 tl.

öte yandan, güvenlik açısından tek kartla (kaybolur, çalınır vs.) değil birkaç kart ile yolculuk etmeyi düşündüğümden, birçok hesap açacağıma birçok kart alarak beni yolda bir kez daha kurtaracak olan kart.

bir banka dışında (öğrenebildiğim) döviz hesabını bankamatik kartına tanımlayan banka yok. hiçbir banka da bir müşterisine birden fazla kart vermiyor. (yani bi kart olsun dolar hesabım bağlı, bir kart olsun euro bağlı olmuyor), ek olarak kredi kartı da alamıyorum sayın ek$iseverler. tl hesabına bağlı bankamatik kartıyla gitmek de, tek kelimeyle dangalaklık olur benim için. elimdeki doları tl'ye çeviricem (dolar başına 4 kuruş), sonra onu harcayacağım (yine dolar başına 4 kuruş kur farkı) falan derken 1 dolarda 8 kuruş kaybediyorum. kaba taslak, 10 dolarda 1 lira, 100 dolarda 10 lira, 1000 dolarda 100 lira yapar.

bu yüzden mastercard'ı sevin, paypal'a çok yüklenmeyin. size gereksiz gelebilir, başkalarına gelmeyebilir. vitrindeki peluş ayı gibi, isteyen alır, isteyen almaz.

devamını okuyayım »
30.04.2014 01:20