teke tekte gel

  • 1299
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

pink freud

çirkin ve itici bir orospu çocuğu olarak hakkındaki naçizane fikrim şudur: çirkin, çok çirkin, ölümüne çirkin, leş gibi çirkin, çürük yumurtayla aynı ortama bıraksam bir hafta sonra yumurtayı utandırıp kokutmayacak kadar çirkin, orantısız derecede çirkin.

bir kız için güzel demek ne derece göreceliyse çirkin demek de o derece görecelidir, o yüzden görecelilik kavramındaki adaleti ve adaletsizliği işinize geldiği gibi manipule ederek yavşaklık yapmayın. güzel diyince oh ne ala hoş blogu var modacı enfes klas zart zurt çirkin diyince vuaaa ne vuaaa amına koyim çirkin işte beğenmiyorum fiziki görünümünü. çirkin bir insanın diğer çirkinlere laf atma, diğer çirkinlerle taşşak geçme hakkı var mıdır? tabi ki vardır, hem de en az diğer çirkinlerin de kendisine laf atma, kendisiyle taşşak geçme hakkı kadar. bir insanın iyi meziyetlerinin olması onu güzel bir insan yapabilir, güzel davranan, güzel işler yapan bir insan da yapabilir ama onu güzel görünen bir insan yapmaz. güzel görünmek insanın kendisine bakmasıyla bir derece mümkündür fakat halihazırda sahip olduğu fiziki donanım bazı insanlarca çirkin olarak yorumlanıyor ve algılanıyorsa buna yapılabilecek bir şey yoktur. çirkindir işte o insan bu kadar yani. internetin bu derece yaygınlaştığı, insanların birbirine erişmesinin bu kadar kolaylaştığı bir dönemde internete fotoğrafını koyan biri de gelecek yorumları az çok göğüslemeyi gözüne kestirmiştir illa ki. kendisinden çok çok daha meşhur ve piyasası olan ellen degeneres de tip olarak gayet çirkin ve itici gelmekte mesela bana, ama işinde son derece başarılıdır ve bu başarı onu fiziksel olarak daha güzel biri yapmaz, çirkin hala aynı çirkindir. aynı bunun gibi bir şey bu da, yani statüsünden ününden şanından bağımsız olarak çirkin, çirkinliğinin son günlerde bu kadar aleni olarak yazılıp çizilmesinin sebebi ise her geçen gün daha da artan popülaritesi, piyasa hacmi. daha çok insan kendisinden haberdar oluyor ve ufak bir inceleme sonucu bu insanların çoğunluğu kendisinin çirkin olduğuna kanaat getiriyor. bunda bu kadar tepki verilecek, ortalığı ayağa kaldırmaya değecek bir şey göremiyorum ben.

ama sorarsanız ki yazıları nasıldır? modadan anlamam pek, bi sik çakmam. eleştiri yapma konusunda sahip olduğu üslup yarrak gibi ama, objektiflikten son derece uzak, sadece öznel merkezde sürüyor eleştiri ve ayrıştırıları.

ayrıca o "the dark side of my pinky heart" butonu orda durdukça isterse başıma coco chanel kesilsin, isterse trendkiller/trendsetter olsun, o komik ingilizce ile hep bu önyargıya sebep olmaya devam edecek bende. eleştirilerini sadece moda ile sınırlı tutarsa belki bir ihtimal o mecrada saygınlık kazanabilir. ama sağa sola sataşır da kendini ya da düşündüğü şeyleri yüceltebilmek için illa başka bir şeyleri itin götüne sokmaya çalışırsa o tiple o iş zor işte.

son olarak, çirkin. benim kadar olmasa da çirkin işte. çirkin.

devamını okuyayım »