tekinadam

  • bıçkın (481)
  • 628
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

passolig

istanbul takımlarını pek değil ama anadolu tribünlerini bitirecek uygulama.

ankara'da gençlerbirliği taraftarıyım. yaklaşık 10 yıldır kombinemi alır stadyumda maç izlerim. daha öncesinde biletli giderdim o zaman kombine uygulamamız yoktu. bu kartın özelliklerini okudum ve seneye çok sevdiğim tutkunu olduğum takımımın kombinesini almayı düşünmüyorum.

-bu kart insanları fişleyecek.
-arkadaşlar yan yana maç izleyemeyecek.
-mecburen hepimiz aktif bank'ın müşterisi olacağız. banka zengin edeceğiz
-senelik kart parası adı altında soygun yapılacak
-yılda 4-5 maça ailesiyle gelen adam yıllık kart parasını vermeyi geçtim, ailesinin her ferdine bu karttan çıkartmak zorunda kalacak. bir baba - oğul yıllık 50 lira, 4 kişilik bir aile 100 lira havaya para verecek ki sırf bu yüzden asıl tribüne gelmesi gereken, futbolu eğlence gören bu insanlar ellerini eteklerini stadyumlardan çekecekler.
-maça gelmeyen insanları lig tv'ye mahkum etmeye çalışacaklar. tek başına passolig protestosu yetmez, yanında lig tv boykot edilmeli.
-endüstriyel futbolun gelişmesiyle yavaş yavaş taraftardan müşteriye evrilen futbolseverler bu kart ile resmi olarak müşteri olacaklar.
-bu kart bedava bileti engelleyemeyecek. kart numaralarını ilgili kişiden alan kulüpler istedikleri adamın hesabına maç bileti yatırabilecekler, artık bu iş göz önünde olmadığından çok daha rahat bile yapılacak belki.

-kısaca şöyle anlatayım; gençlerbirliği sezon önü kombinelerini satarken zaten, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet vesikalık cart curt zaten istiyor. bildiğim kadarıyla çoğu kulüpte bunu yapıyor. bu adamların derdi stadyumları boşaltmak, gelenleri de banka müşterisi yapıp söğüşlemek.

devamını okuyayım »