telvin86

  • anadolu çocuğu (328)
  • 889
  • 4
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

11 ekim 2020 kktc cumhurbaşkanlığı seçimi

yine 3-5 kıbrıslı tanıyan sözlük yazarlarının binlerce kıbrıslı adına ahkam kestiği bir başka başlık. etraflıca bir yazı yazmak isterdim ama sadece genel hatlarıyla konuşmak istiyorum.

- ''kıbrıslılar türkiyelileri sevmez '' tam da şu anda türkiye'de hüküm süren yönetim zihniyetinin malipülatif zırvası. hiç şaşmaz. nefret ettir, böl, ele geçir. senin istediğini yapan mümin, yapmayan terörist. sevgili dostlarım, arkadaşlar, romalılar ! türkiyelileri sevmeme diye bir durum yok burda. burada kötü insan sevilmez. dünyanın hernangi bir yerinde sevilmediği gibi. sizin paranızı çalan, sizi dolandıran, çocuk öldüren, tecavüz eden bir kesim suriyeliyi sizin sevmemeniz ve yaşadığınız yerde istememenizle bir farkı yok bunun. hak verirsiniz ki kıbrıs'a sürekli istanbul beyefendileri gelmiyor. sicili bozuk, iti uğursuzu önce buraya uğruyor. burda o tip insanlar sevilmiyor. türkle, rusla, arapla bir ilgisi yok bunun. bizler de türk evladıyız. ki sayısal olarak burada türkiye topraklarından gelen nüfusun çoğunlukta olduğunu da belirteyim. kim neyi sevmiyor ? her gün gittiğimiz bakkalımıza mı atar yapıyoruz, berberimize mi, sürekli yiyip içip hayat paylaştığımız arkadaşlarımıza mı ? siz burda 200 kıbrıslı bir köşede, diğer ülkelerden gelenler de başka bir köşede sinirli sinirli yaşıyor mu sanıyorsunuz ? kıbrısa geldim biliyorum diyenler, bir zahmet kumarhanelerden çıkıp biraz insan tanıyın. burası kumarhaneden ibaret değil.

- seçim konusuna gelince. buradaki hayat zorluğunu ancak burada yaşayanlar bilir. buradaki insanlar akp tarzı bir hükümetin başa gelmesini istemiyor. o yüzden onun dışındakileri destekliyor. bu ahmet olur mehmet olur farketmez. madem bu demokratik bir hak, izin verin de hakkımızı kullanalım. ya da seçim olmasın, baştakiler ne derse o olsun, bizi de uğraştırmayın.

ayrıca son olarak, buradaki gelişmeleri a haberden vs. takip etmekten vazgeçin.

devamını okuyayım »