tembeladam

  • 442
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

legend of the seeker

şimdi arkadaşım önce bir bakin.
(bkz: sword of truth)
(bkz: terry goodkind)
hakiki sword of truth, hakiki richard, hakiki morth-sith
http://www.fantasticfiction.co.uk/…ges/c1/c9581.jpg
(resim küçük ama olsun)
hakiki mother confessor
http://media.lvrj.com/images/2085559.jpg
bu da size kitaplarin ana anlami
http://images.fanpop.com/…series-684599_571_556.gif
life(hayat)
sadece bunlara bakildiktan sonra diziyi izlmekten vaz geçmek gereklidir ama.

gelelim bu diziye.
ben bu diziyi digiturk'ün my max isimli kanalinda gördüm.
görmemle dedim ki "hadii beee"
tabii bütün heves kursagimda öyle bir kaldi kii
allahlik oldum.

yeryer spoiler içerebilirim bilemiyecegim.

ey senaristler
yahu arkadan sallamak tamamda bu ne lan?!
olm kitaplari okumadiniz mi?
lan richard cani sikildiginda sakal birakiyor bu herif ne? tüysüz köse velet lan bu?
lan mother conffessor lan allah belanizi verir oglum kitapta ilk elime alip okudugumda mother confessor'u okudugumda tırstım bu ne?
hani lan bunun saçları belinede inmiyor? bu mu oglum?
hani dedim olabilir. bari tipler benzesin zedd'e ne yaptiniz siz hayvanat bahçeleri bu mu lan parmaklari kemikli adam, insan hiç degilse terrence mann falan koysaydinizda bi tadimizi tuzumuzu bulsaydik allahsızlar.

ama sen dur. siz kitabin icine sictik o yetmedi bi de ilgi çeksin diye paralel evren mi yapiyorsunuz bi de?
lan öyle darken rahl mi olur? hani mükkemmel güzellik?
nerede o şahin bakisi delici mavi gözler.
hani lan richard'in o güzelim bakisi delici gri gözleri.
hani kahlanin confessor face'i o güzelim beyaz mother confessor elbisesinde öyle öküz gibi dekoltemi olur öküzler bir çok mother confessor 50 yasini neyn görmüş kadinlar lan? sapikmisiniz lan?
olm dresden filesida mi siz yaptiniz lan? güzel kitaplari alip içine siçmak hobiniz mi olm sizin? dagilin gidin lan..
lan lan....
yok bütün sezonu izleyeyim iyice kiricam cenenizi sizin ben.
ha diyorsunuz ki biz zaten xena ile herkülün yapimcisiyiz. e o zaman ne işiniz var lan sizin böyle güzel bir yapimda?

ama izlemeyin ahali gidin kitabini okuyun bir tek ilk kitap türkçeye çevrilmiş ama olsun o bile yeter okuyun küfredin yapimcilara lazim vallaha lazim böyle adamlara bak hala kiziyorum.

ayrintilara girelim birazda.

--- okunasi spoiler ---
richard yaklasik 190-198 cm. civarindadir ve saglam bir kasyapisi vardir.
bu yapimcilar garr anlaysini da arkalarindan anlamis kisa kuyruklu uzun kuyruklu olmak üzere garr'lar en aşşagi 2 metre boylarinda hayvan gibi genişlikte tüylü yaratiklardir.
richard sword of truth'u çogu zaman iki eliyle tutar ama tek ellede kullanabilir bu demek ki sword of truth bir long sword degil bastard sworddur.
sword of truth'un sapında altın harflerle truth yazzar richard her kilici ceekip elinde siktiginda eline batar rahatlatir onu.
zedd bulut okuyucu olarak gezer, richard'i egitmistir. kitaplar okutmuştur.
wizard's fire(büyücünün ateşi) öyle elden cikan kibrit ateşi degil bir ordunun 3te birini yok edebilecek güçte ormanlari yakan bir ateş güruhudur.
confessor power ile dokunulan insanin beyni yok olur sadece confessor'a baglilik kalir ve bu baglilik öyle ben takilayim nasilsin hanimim(my lady) seklinde degildir. confessor dokunduktan sonra dokunulan kişi confessor bir şey söylemedigi sürece bir şey yapmaz yapamaz, uyu demedigi sürece uyumadigi için uykusuzlukten ölenleri vardir, beyninin kullanimin bir kismini ancak bir başka canliya cevirilirse kazanir, ayrica mylady diye gelinmez, "command me mistress(emret sahibe)diye yalvarir herseferinde.
the book of counted shadows (türkçesiyle sayili gölgeler kitabi) richard'a babasi tarafindan ezberletilmiştir. bütün büyülü kitaplar gibi o da sayfalarinda yazani sayili insanlara gösterir. bu insanlarin disindakiler sayfalari bos olarak görürler.
quadlar 4 kişilik gruplardan oluşur asil amaçlari confessorlarin vücutlarini kirdiktan sonra onlara cesitli acilar ve iskenceler edip öldürmektir.
d'haran imparatorlugu ve d'hara'lilar sarisin ve yesil gözlülerdir. daha sonra imparatorlugun gelişmesi sonucunda siyah saç, farklı renkde göz görülse bile d'hara'lilar ve özellikle darken rahl saf d'haran kanli oldugu için mükemmel güzellige sari saçlara ve yesil gözlere sahiptir.
richard'in gözleri gridir ve bu onu çok nadir kilar.
zedd westland'a kizini ve torununu kacirarak gelmiştir. gelirken midlands'la bütün bagini kesmiş, kahlan'i gördügü zaman "what are you doing with that thing(bu şeyle ne yapiyorsun)" diyerek cümle kurmuştur. evet evet kahlan'i zedd'e richard getirmiştir.
kahlan'in adi kaylyn gibi okunmaz bunu terry goodking bir konuşmasinda özellikle dogu dillerinden esinlenmis oldugunu ve h'nin vurgulanmasi gerektigini söylemisitir.
ayrica adie'nin sesi sert hatta pütürlüdür (hikayesi var güzel) o sebeple öyle normal insan gibi konuşamaz, ayrica adie 'nin gözleri tam beyazdir irisleri görünmemektedir.
mord-sith'ler agiel ile aci vermek üzere egitilmislerdir. öyle kiki dürtükleyeyim insanlari degil aci ile zevk alan insanlardir. eline düşenin vay halinedir.
7. bölümle biraz düzelmeye başlasa da kitaptaki ayrintilar yerine xena vari haller kullanilmaktadir ayrica boxes of orden siyahtir hatta o kadar siyahtir ki hiç bir şekilde parlamaz üzeirne düşen isik içinde kaybolur.
--- spoiler ---
yeter bu kadar. tekrar etmekte fayda görüyorum.
http://www.idefix.com/…asp?sid=hxc4pxk6j5m8wlwozd64
buyrun efendiler alin okuyun.

devamını okuyayım »