temizlik yapmaya usendim

  • anarşist (243)
  • 500
  • 23
  • 3
  • 0
  • 4 gün önce

suriyeli hamile kadının tecavüz edilip öldürülmesi

konuyla ilgili okuduğum en iyi yazıyı buraya bırakayım. bu vahşilik yapıldığında üzerinde yeterince durulmayan bir konu idi emani'nin kocasının söyledikleri: "trafik kazasında öldüğünü söyleyelim, tecavüz olduğunu kimse duymasın." daha sonra bazı medya bu herifin söylediklerini "türkler dosttur, kimseye böyle şeyler yaptıklarını bilmesin" diye açıklayarak çarpıttı, aslında adamın dediği gibidir, tecavüz edilen kadın suçludur.

aşağıya bazı kısımlarını kopyaladım gitti. muhakkak okunmalı.

"... emani, ölümünden sonra öğrendiğimize göre, 20 yaşına yaklaşan genç bir kadın olarak kocası tarafından, “namusunu korumak” niyetiyle suriye’den türkiye’ye göç ettirilmişti. hiç bir dahli olmadığı bir savaştan kaçmak, hem de namusunu korumak isteyen kocası tarafından “kaçırılmak” zorunda kalmıştı. çünkü, düşman bellediğinin sahip olduğunu düşündüğün her şeye saldırmak, onu yok etmek yahut temellük etmek erkekler için bir fetih tecrübesi, erkekliğin sağlamasıydı. düşman tarafın “kadınına” sahip olmak veya ona tecavüz etmek, hatta öldürmek savaşta bir cephe kazandırıyordu saldırgan tarafa. yalnız bunu yaparken kendi “kadınını” da aynı azim ve güçle korumalıydın. maazallah, seninle aynı erkeklik öğretilerinden geçmiş karşı taraf da cephe kazanmak sevdasında olabilirdi. yani, hayatta bir kendi kadının vardı, bir de öteki kadınlar..."

"... hal böyle olunca, yine muhafazakar bir kültürden gelen emani’nin kocası halid, namusunu korumak için türkiye’ye getirdiği karısının tecavüze uğramasıyla şerefini ve iktidarını da bir ölçüde kaybetmiş sayılacaktı. nitekim, emani’nin öldürülmesinin değil, tecavüz edilerek öldürülmesinin onu daha da utandırdığını öğrenmiş bulunuyoruz. diyor ki: “trafik kazasında öldüğünü söyleyelim cenazeyi suriye’de teslim ederken”. emani’nin ölmüş olması, ikincil bir soruna indirgeniyor böylece. kocasının iktidarını, erkekliğini sarsacak bir düşman saldırısıyla ölmüş olması asıl mesele haline geliyor..."

"... her zaman söylüyorum, kadınlar doğaları gereği barışçı değildirler. savaş ve çatışmadan en çok onlar zarar görecekleri için barış isterler. dünya tarihi bunun örnekleriyle doludur. kadınlar geçmişten ders alarak sahip çıkarlar barışa. hem dünya çekilir bir yer olsun diye, hem de çocuklarıyla birlikte ölmemek için..."

devamını okuyayım »
21.07.2017 13:51