ters1adam

  • şekerpare (678)
  • 703
  • 5
  • 2
  • 0
  • 5 gün önce

kemal kılıçdaroğlu

geleceğe umutla bakamayan bir genç olarak beni artık öfkelendiriyorsun. korkuyorum ve korkmaktan bıktım.

seni, uzun zamandır cumhurbaşkanlığı seçiminde, bazı isimlerin chp'de aldığı görevlerde, söylediği ya da söylemediği şeyler üzerinden eleştiren bir çok insan var.
yakın zamana kadar bu eleştirilere yapıcı yaklaştım ancak artık gerçekten beni çileden çıkardı.

bardağı taşıran damladan başlayayım: çıktın, dokunulmazlıkları kaldıracağız dedin. evet diyeceğiz dedin. tamam. hukuksuz ama evet diyeceğiz dedin. buna da eyvallah(!) daha ilk günden chp'nin nerdeyse hepsi hayır diyeceğiz dedi. yahu sizin aranızda nasıl bir iletişim kopukluğu var? çık chp grubuna de "arkadaşlar evet diyeceğiz ilk turda, akp'de hayır verecekler chp nasılsa evet diyecek deyip 2. turda hayır verecek biz de o turda hayır verip bu defteri kapatacağız." bu kadar mı bir siyasi oyun yapmayı beceremiyorsunuz? şimdi chp'liler yalancı oldu terörist oldu kendi seçmeninin gözünde, hadi başkasının gözünde hep terörist zaten ama kendi seçmenin...
ya abi en temizi çık "bu dokunulmazlık oyunu meclisten chp'yi tasviye etmek için bir kumpas." de "darbe" de "mhp, akp'nin arka bahçesi" de. sanane hdp'den bilmem nerden. kendi kuyruğunu kendin kes. derdini kendi seçmenine anlat, akit okumaktan beyni yanmış adamlara değil. ama yoook mertliğe toz kondurmayacaksın ya "biz zaten dokunulmazlıkların kaldırılmasını hep istedik.". herifler anayasayı değiştirebildikten sonra yemişim ben "sözümüzün eriyiz" tatavasını. anla artık abi şunu ne hdp, ne kürtler, ne mhp, ne ülkücüler senin müttefikin olabilecek konumda değil. tek başınasın.

chp "türkiye'nin birleştirici gücü" diye bir sloganla herkesi kucaklamaya çalışıyorsun. gelgelelim chp bunu yaparken o kadar taviz veriyor ki kendi tabanından kendi seçmeninden kopuyor. yani anlaşılmaz bir açılım yapma sevdası. tamam bu 1 kere 2 kere olur, eyvallah ama olmuyor abi. mehmet bekaroğlu, sezgin tanrıkulu'yla açılım yaptın. ee peki bu adamlar chp'ye seçmen kazandırdı mı? hayır. sezgin tanrıkulu'nu diyarbakır'dan bile aday gösteremiyorsun. mehmet bekaroğlu 16binlik fındıklı'da chp'yi akp'yle başabaş yarışacak seviyeye getirdiği için mi değerli? bırak! denedin olmadı de geç. yahu chp'ye açılım yapacağım siye chp'ye gerçekten hizmet eden ve edebilecek insanlar küstürüldü. böyle saçmalık olabilir mi?

herkesi memnun etmeye çalışıyorsun. herkesten sana ne be kardeşim? akp'nin kurmayları her gün ama her gün birbirinden fantastik açıklamalar yapıyor. o kadar saçma açıklamalar ki artık gülmüyoruz bile. hdp'nin milletvekilleri teröristlere toz kondurmamak için çırpınıyor. niye? çünkü adam kendi seçmenine anlatıyor kendini, gerisi umrunda değil. sen ne yapıyorsun "aman bilmemkim incinmesin, aman şuna dokunmayalım." şunu da anlayın artık chp tükiye'nin birleştirici gücü değil. olmayacak da. sen kendi seçmenine anlat derdini. böyle herkese yaranmaya çalışarak akp'nin oyunlarının parçası olabiliyorsun ancak. akp ne kural belirlerse onun dışına çıkamıyorsun.

ülke kutuplaştı, yangına körükle gitmenin alemi yok. evet, çok güzel. ama abi sen kutuplaşmayalım diye beni, seçmenini bile korumuyorsun ki. benim fikrimi dile getirmiyorsun ki. adamlar galata'da, cihangir'de sokak basıp insan dövüyor, tehdit ediyor. alevi köylerini asimile etmek için mülteci kampları kuruyor. can dündar'a suikast düzenleniyor. sen hala aman akp seçmeni alınmasın yoksa chp eski kafatasçı düzenine döndü derler diye nazik nazik eleştir.

yahu herifler her gün benim yaşam tarzıma, aile değerlerime, heveslerime, hayallerime en ağır hakaretleri ediyor sonra sen çıkıp "ahmet davutoğluna hakkımı helal ediyorum." diyorsun. muhtemelen, ben burdan bunu gaza getireyim de akp içinde hır gür çıksın düşüncesiyle. ya sana ne akp içindeki hır gürden. senin seçmeninden bir kişi helal ediyor mu ahmet davutoğlu'na hakkını? hayır. o zaman sen de ahmet davutoğlu'na hakkını helal etmiyorsun. edemezsin. nokta. bitti. daha ötesi yok. tartışmaya açık bir konu değil.

benim kuzenimin 2 yaşında bir kızı var. ilk öğrendiği kelimelerden birisi atatürk. kuzenim öğretti. benim kuzenim öyle kafatasçı bi kadın değil, urfa'da 1 sene öğretmenlik yaptı, kürt meselesiyle ilgili durumu az çok biliyor, rasyonel düşünebiliyor. kızına da atatürk'ü öğretirken geleceğe umutla baksın, bilim, fen okusun, ileride güçlü bir kadın olsun diye çabalıyor, tapsın diye değil yani. ama kuzenim seçimde oyunu chp'ye değil mhp'ye verdi. hiç bunun sebebini düşündün mü kemal abi? neden chp'nin böyle bir izlenim yarattığını? böyle binlerce insan var bu ülkede. o hakkını helal ettiğin davutoğlu yakında "boşanma komisyonunun" tecavüzcüyle evlendirme kanununa evet diyecek ve atatürk, atatürk diye gezen minnacık bebeğin geleceğini karartacak. anlıyorsun değil mi, neden daha kendi insanını koruyamadığını?

daha dün terörist apo'yu dağda ziyaret eden doğu perinçek bile "en gerçek atatürkçü biziz, bunlar y-chp" diye dolanıyor ortalıkta. senin bunlara verebildiğin cevap ne, işte aylin nazlıaka atatürk posterini indiren birisi hakkında dedikodu yaymış da bilmemne. bu mu ya senin atatürkçülük ile uğraştığın mesele?

chp'nin teşkilatları berbat durumda. insanlar tartışıyor chp neden %25'i geçemiyor diye. asıl şaşılması gereken chp'nin bu düzenle nasıl %25 alabildiği. 2013 yazında belki o zamanın en onurlu mücadelelerinden birisi yaşandı. chp o dönem bu mücadeleyi yürekten destekleyen tek siyasi partiydi. hdp o zaman o mücadeleye "darbe girişimi" deme cüretinde bile bulundu. gelgelelim o mücadelenin ekmeğini asıl yiyen hdp oldu, chp değil. neden abi? o gençlerden 3-5ini neden partiye alamadınız. çıka çıka eren erdem diye bir adamı genç diye milletvekili yaptınız. adam rusya'nın uçağı düşürülünce sırf muhalif olacağım diye rusyanın akit'i, yeni şafak'ı habervaktim'i rt'ye chp bayrağının önünde röportaj verdi ve akp ve hatta mhp'nin eline inanılmaz büyük koz verdi. chp'ye genç diye aldığın adam bu mu? yazık o zaman o mücadelede gaz yiyen, yaralanan ve hatta ölen gençlere.

bu adamlar atatürkçü, ilerici çocuğuna iyi bir gelecek hayal edern çiftçileri, esnafı bitirdi. bugün ege'ye git arkasında atatürk imzası olan onbinlerce 20-25 yıllık arabalar, şahinler, doğanlar var. adamlar sistematik bir şekilde cumhuriyet değerlerine sahip çıkabilecek alt ve orta gelir sınıfını yok etmeye ya da kendisine bağımlı kılmaya çalışıyor. sen çıkıp ethem sancak'ın yeğenine geçmiş olsun diyosun. sana abi ethem sancak'ın yeğeninden? kendi ettiğini bulsun. sana mı kaldı tasası. ülke kutuplaşıyormuş da dikkatli olalımmış. ya o yeğenin gazetesi o kutuplaşma ocağının alevini diri tutmak için çalışıyor be her gün.

ben korkuyorum. ben izmir'de yaşıyorum ve ben burda bile korkuyorum, sinop'taki atatürkçüler maraş'taki alevilerin durumu çok daha beterdir eminim. ama sen bu konuda hala hiçbir şey yapmıyorsun.

korkuyorum demiştim, çünkü benim fikrimi gür bir sesle söylemiyorsun ve ben korkmaktan bıktım. kemal abi, artık yol ayrımındayız. bundan sonra kendini herkese yarandırmaya çalışmayacaksın. aileden sorumlu bakan birilerinin önüne yatmış dedin senin seçmenin arkanda dimdik durdu. ve seçmeninin de bunları söyleyen birine ihtiyacı var.
artık yola "izmir havalimanının adının adnan menderes olması beni rahatsız ediyor ahmet priştina olmalı" diyerek gündemi sen belirleyerek devam etmelisin. bunları demeyeceksen de yerini diyecek birine bırak. sana tokat atanlarla diğer yanağını çevirerek mücadele edemezsin.

devamını okuyayım »