the brightest star in the sky

  • 898
  • 69
  • 21
  • 2
  • bugün

uzaktan eğitim kalıcı olacak açıklaması

birçoğumuzu sinirlendiren açıklama.

okul demek sosyalleşmek, insan tanımak, farklı kültür ve değerlere açık olmak demek. siz önce bu çocukların elinden bu hakkı alıyorsunuz bir.

iki, evinde interneti olmayan, telefonu olmayan, tableti olmayan, bilgisayarı olmayan milyonlarca öğrenciyi yok sayıyorsunuz.

üç, evinde tacize uğrayan kaç çocuğu öğretmenleri ailelerinden kurtarmıştır. böyle bir şeyi yok sayıyorsunuz! ha pardon gerçi türk aile yapımız çok iyi olduğundan istanbul sözleşmesini kaldırmıştık.

dört, öğretmeninden hademesine, kantincisinden boyacısına birçok insanı işsiz bırakma derdinde olduğunuzun herkes farkında. zaten öğretmen alımı yapmıyordunuz, bundan sonra tamamen yok olur. aynı şekilde vakıf üniversiteleri de akademisyenleri çıkarmaya başlar. tabii aynı şekilde servisçiler, minibüsçüler, kantinlerin anlaşmalı olduğu yemek şirketleri hepsi peş peşe bu zincirin halkası. millet intihar ediyor açlıktan görmüyor musunuz?

beş ve en önemlisi online eğitim ve-rim-siz. dersin çoğu bağlantı kopukluklarıyla geçiyor ya da sistem durduk yere öğrenciyi atıyor.

ben bugün istanbul'da gayet iyi bir yerde yaşayan yüksek lisans öğrencisiyim. yemin ederim bir senedir aldığım eğitimden aldığım verim yüzde yirmidir.

geçen gün yaptığımız dersin yarısı sistem yüzünden yapılamadı. hocayı sistemden attı, girmeye çalışıyor olmuyor. ders sonrası arkadaşlarınla konuşamıyorsun, hocaya soracağın soruyu soramıyorsun.

ev hayatı resmi bir alan değil. evde başkaları da var arkadaşlar. çok çocuğun evinde bir çalışma masası bile yok. biz medeniyetler seviyesine yükselmedik. ortamımız olsa yapalım, ama yok.

evine ekmek götüremeyen insanların olduğu bir yerde hem internet parası hem elektrik parasının iki katına çıkmasından bahsediyorsunuz.

eğitim maalesef ekonomiyi de beraberinde getirir.

çalışan ailelerin çocukları ne olacak? düşündünüz mü? herkesin bırakabileceği anneanne-babaanne yok. bakıcı parası da yok.

sizin derdiniz kendinizce tasarruf etmek ve çaktırmadan karma eğitimi de ortadan kaldırmak.

bu ülkenin çocuklarına bir gelecek borçlusunuz. çok yazık.

devamını okuyayım »