the extasy of agony

  • 1271
  • 40
  • 10
  • 0
  • 4 gün önce

kemal kılıçdaroğlu

bak baba yıllardır solcuyuz. deniz baykal shp'deyken mitinglerine giderdik. zülfü livaneli'yle büyüdük biz.

o gün bugündür inandığımız değerler vardır vazgeçmedik geçmeyiz. deniz baykal dönemi'nde ne yazık ki chp atatürkçü söylemlerin dışında hiçbir şey yapmayan bir salon partisiydi ancak yine de yobazlığa karşı durmuş ve hemen hemen her aykırılıkta mahkemelere başvurmuştu.

sonra baykal'ı fetöcü ibneler devirdi. kılıçdaroğlu geldi. kılıçdaroğlu dönemi'nden itibaren chp, "genel anlamda" kavgaların partisi olmaktan çıktıysa da bu sefer de, baykal dönemi'nde buna sebep olan sarıgül tayfası ve destekleyenleri sonra onun kankası hazinedar gibi tiplerin partiye her yönden zarar vermesi, partiyi özünden saptırma çabaları "ki hala sürüyor" nedeniyle bir türlü istediğini alamadı seçimlerde.

kılıçdaroğlu başa geçtiğinden bugüne ise chp, devletin tüm kurumlarının paket edilmesi ve medya baskısı sonucunda her şeye karşı tek başına mücadele eden bir parti olarak görünüyor. bugüne dek, kılıçdaroğlu'nun özellikle taa ergenekon
balyoz kumpaslarından beri her alanda savaşı da yadırganamaz! haksız yere hapse atılan nice askerlerin gazetecilerin ve diğer insanların çıkarılması, 444 garabetine karşı olsun anayasaya aykırı birçok eyleme karşı duruşu olsun göz ardı edilemez. bir yandan da ne yazık ki daha geniş kitlelere hitap edebilmek için türbana geçit vermesi, sağcı kesimlerin oyunu kazanabilmek için uyguladığı şeyler birtakım söylemlerle de partinin şirazesini kaydırdı. bütünüyle yandaş hale gelmiş medyadan akapeye kadar her güce karşı tek başına savaşan chp bir büyük savaşı da yıllardır sarıgül ve tayfasına karşı sürdürüyor. birkaç yıldır da açıkça, orduya kumpası
fetöyle birlikte akapenin kurduğunu söylüyor. kozmik oda dahil. aslında söylediklerinin gerçek olduğu da hüseyin çelik ve arınç gibilerin o günlerdeki açıklamalarından da belli.

kılıçdaroğlu başta olmak üzere chp'nin halka inemediği bir yalan olsa da, aksine chp'nin kılıçdaroğlu zamanında örgütlenme adında en büyük açılımı gerçekleştirdiği ancak diğer partiler gibi her yerden para akan bir parti olmadığından imkanları kadar yapabildiği ve aynı zamanda toplumun kültüre bilime sorgulayıcılığa değil de din sömürüsüne meyilli olması nedeniyle mesele chpnin halka inememesi değil halkın akapenin din sömürüsüne tutunmasıdır.

kılıçdaroğlunun söylemlerinin lafta kalmasının sebebi de özellikle 15 temmuzdan beri "aymnin de düşmesiyle" bağımsız ve tarafsız bir yargı kalmaması, meclisin anlamsızlaşması işlevsizleşmesidir. çünkü onun söylemlerini yaptırıma geçirecek hiçbir kurum kalmadı. bunun adı muhalefet yapamamak değildir!

devamını okuyayım »
05.12.2017 18:48