the pharmacist

  • 582
  • 6
  • 1
  • 0
  • dün

6 şubat 2019 maltepe'de bina çökmesi

izlediğim ev dönüştürme programlarından birinde, evi yaptıkları mahallede garaj kapısı evin kapısından daha arkada durması gerektiği için eve ruhsat alamayacaklarından dolayı evin önünü yıkıp baştan yapmışlardı.. insan hayatı hatta konforu için gerekli yüzmilyon kural da var tabi de, nedense en çok bu bölüm geliyor aklıma.. kurallara uymadığından dolayı ruhsat alamayacağından dolayı yıkılan bina..
3 kat.. 3 kat yapılmış eve.. elektriği, suyu, doğalgazı bağlanmış.. kaçak diyemeyiz ki.. 5 kat olarak hesaplanan binaya (hesaplandı mı onu da bilmiyoruz tabi de) ekstra 3 katın yükü bindirilmiş.. ve sorgulamamış hiç kimse.. sistem delik deşik olmuş.. kimse bu binayı yıkıcaz dememiş, kimse elektrik su doğal gaz vermeyiz dememiş.. sonra imar barışı gelmiş, imar barışında bunun gibi bir sürü binaya onay verilmiş..
kolonları nasıl kesersiniz arkadaş.. ne düşünerek, ne hesaplayarak kesersiniz kolonları.. hiç mi aklınıza gelmiyor yahu.. hiç mi hatırlamıyorsunuz 17 ağustos u.. ben 10 yaşındaydım, depremde neredeyse hiç zarar görmemiş bi şehirdeydim ve hatırlıyorum ben, bilardo salonlarını, atölyeleri..
kalbim sıkışıyor, öfkem daha da büyük.. enkaz altında kalanlara yardım etsin rabbim inşallah.. dışarda bekleyenlerin de aklına fikrine mukayyet olsun.. gece çok uzun bu gece..

devamını okuyayım »