theapocalypse

  • 365
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 yıl önce

age of empires online

başlayalı henüz 1 gün bile olmamasına rağmen kolaylıkla level 10 seviyelerine gelebilirsiniz tabi free olarak! oyun bu seviyelerden sonra sizi kara kara premium bir uygarlık paketi almaya itiyor gerek questler olsun gerek oyunun sınırlamaları olsun (maximum 24 birimlik store alanı, 1 tane okul yapabilme, ranked pvp yapamama, vs). ki aslında gerçekten eğlenceli vakit geçirmenizi sağladığını düşünürsek bence düşünmeden alın. tabi ki burada yeni başlayanlara tavsiye oyuna bir an evvel dalıyım diyerek xbox live üyelik adımlarını next next geçenler için (yani benim için) sistem sizi otomatik olarak uk olarak atıyor birkaç entry geride tirishkanın da dediği gibi usa üyelik açarak premium paket almanız size bir 10 tl kazandıracaktır o para yada çalı çırpı paketi gibi bir paket alıp şehrinize görsellik katabilirsiniz.

gelelim oyuna açıkcası ben hala bir age of empires 2 ya da age of empires ii the conquerors tadı alamadığımı söylebilirim en azından 2-3 co-op tecrübemde belki pvplerde durum farklı olacaktır ama onun dışında oyunu sadece internete bağlı single player oynuyorsunuz. bir süre sonra questler kendini tekrar etmeye başlıyor. uygarlıkların görevleri farklı mı bilemiyorum ben greek seçerek başladım. uygarlıklar arasında bir takım birim farklılıkları olduğunu okumuştum fakat henüz deneme şansım olmadı. ben marathon server'ında oynuyorum ilk başta sazan gibi delphi seçiliydi direk atlamıştım baktım herkes alman kaçacak server aradım sonra. allahtan serverlarda yer varsa şehrinizi diğer servera taşıyabiliyorsunuz. 15 dakika sürmüyor bu işlem. birde her uygarlıktan bir tane yaratabiliyorsunuz. grafikler hoş vs ama yinede bir facebook oyunu havasından kurtulamıyor. sistemin sizi sürekli premium almaya itmeside biraz sinir bozucu tamam adam ürününü satacak ama premium ile free arasında dağlar kadar fark var ve mecburen almak zorunda kalıyorsunuz (tabi oynamak isterseniz). bir de oynanışı baltalayan durumlar var ki bunlar biraz daha can sıkıcı mesela birimlerinize devriye gez komutu veremiyorsunuz yada geniş aralıkla dur vs gibi 15 sene önce ki age of'lardaki komutlar maalesef yok. tuş makroları tam yapılmamış. şimdilik aklıma gelenler bunlar. artıları yok mu var tabi boşta kalan işçilerinizi gösteren bir zzzz! tuşu var kim boşta diye arama derdinden kurtuluyorsunuz, tarlaları sürekli yapma derdi yok bir kere yapıyorsunuz devam ediyor, müzikler eski oyunlardakilerin elden geçirilmişi kulağa hoş geliyor, oynanış grafiklere rağmen sizi kendine çekiyor.

oyun premium paket alırsanız 3 ay kadar size vakit geçirtecek gibi. ama free versiyon 1 haftada kabak tadı vermeye başlıyor. 35tl vermeye razıysanız başlayın bir deneyin, yoksa hiç yaklaşmayın. bu arada yakın zamanda açıklancak olan uygarlık pers daha sonra açıklancak olan ise celtler olucak.

devamını okuyayım »