thelongnickart

  • anarşist (239)
  • 551
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

ergenekon'a karşı 70 milyon adım

her şey darbeye karsi 70 milyon adim yuruyusu ile başladı. 21 haziran 2008 cumartesi günü tünel' den taksim' e doğru..

taksim' e doğru diyorum. hani şu 1 mayıs 2008 günü içimizi acıtan olayların yaşandığı taksim. o kızcağızın suratında patlayan polis botunu hangimiz unutabilmiştik ki.. henüz üstünden sadece bir buçuk ay geçmişti.. bunların akıllarından zoru olmalıydı.. taksim' e, taksim' den ya da içinde taksim geçen sloganlarla herhangi bir yerden bir başka yere yürümek mümkün olamazdı herhalde bu ülkede..

yürüdü adamlar.. yürüdü taksim' e.. güvenliğinizi sağlayamayız diyen de olmadı nedense.. kimdi bu yürüyenler? onları sağ cebimize koyalım şimdi..

1 temmuz 2008.. ergenekon adı konulan dava kapsamında büyük sükse yapan o dalga gerçekleşti.. iki emekli orgenerali (biri kuvvet, diğeri ordu komutanlığından emekli üstelik) daha az infial yaratacak şekilde içeri almak için bir ortam hazırlanmalı mıydı acaba? (*)

31 ocak 2009.. ergenekon' a karşı 70 milyon adım yürüyüşü.. tünel' den galatasaray' a doğru.. "geçen sefer 'adamlar'a ayıp oldu lan. zor durumda kaldılar. biz galatasaray yazalım da yürürüz nasıl olsa yine taksim' e. bizimkiler* karışmaz." demiş olabilirler mi bunlar? bunlar kim mi? sağ cebimizdekiler yahu.. koymuştuk ya hani..

ilk yürüyüşteki hakim görüş "akp ve dtp kapatılmasın" mıydı? "ne mutlu türk' üm diyene" diye slogan atan o türk bayraklı 1 (yazıyla bir) kişi tartaklandı mı mesela? hmm.. o zaman bu akp ve dtpliler 'i de sol cebimize koyalım.

sağlam bir dalga daha geliyor gibi sanki ergenekon namına.. yine ortamı hazırlamak sağ ceptekilere, kolaylık sağlamak sol ceptekilere düşmüş gibi..

sahi.. sol cebe elinizi atınca sağ ceptekiler, sağ cebe elinizi atınca sol ceptekiler elinize geliyorsa orta bölgede bir sıkıntı var mıdır? yoksa korkudan sinip de ufacık mı kalmıştır?

...

* : bence gerek yoktu.

not: ceplerin yönü ideolojik simgeleri kastetmek maksadıyla kullanılmamıştır.

devamını okuyayım »