theodeme

  • mangal yürekli rişar (515)
  • 870
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

sony xperia l

bu telefonu 1 haftadır kullanmaktayım ve şu ana kadar can sıkacak bir durumla karşılaşmadım. daha önce de sony kullanmış ve memnun kalmış biri olarak iyiki almışım diyorum.

uzun süren araştırmalar sonucu benzer seviyedeki rakipleri arasında donanım, özellik ve fiyat açısıdan en alınabilir cihaz olduğunu söylemek mümkün.
taşınabilirlik ve benim gibi internet kullanmak zorunda olan biri icin ekran boyutu ideal ölçüde.
özellikle şarjı "stamına mode" aktif edildiğinde gayet başarılı. yoğun kullanımda rahatlıkla 1 gün idare ediyor, eğer yalnızca "telefon" maksatlı kullanılırsa bu sürenin 3 güne yaklaşacağını düşünüyorum.
ekran kalitesini ve dokunmatik hassasiyetini (daha önce samsung galaxy s kullanmış ve memnun kalmış biri olarak) beğendim.
bir çok uygulama aynı anda açıkken kasılma/donma olmuyor.
walkman uygulamasında clearaudio seçeneği aktif edildiğinde kulaklık ses kalitesi belirgin düzeyde artıyor ancak keşke biraz daha kaliteli ve "kulak içi" kulaklık verselerdi diye sitem etmeden geçemeyeceğim

8 mp lik kamerası bilindik sony kalitesinde.
kutusundan ekran kaplama jelatini çıkması iyi düşünülmüş bir detay. wifi bağlantısında kopma/bağlanmama gibi sorun yaşanmıyor hatta eski telefonumun bağlanamadığı yerden bağlanabiliyor.

özetle başta belirttiğim gibi 800-900 tl. gibi rakamlara satıldığı ve özellikleri göz önüne alınırsa tam bir fiyat/performans ürünü olduğunu ve sahibini üzmeyeceğini söyleyebilirim.

devamını okuyayım »
15.07.2013 14:41