thereaper

  • 3339
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

fazla akbili olan var mı sessizliği

birbirine tahammülü bile olmayan insanların birarada yaşamak zorunda kaldığı topluluklarda memnun bile kalınması gereken sessizliktir. dua edin hırbonun birisi çıkıp "akbilin yoksa otobüse ne biniyon?" diye kafa açmasın. her neyse, benim akbilimde fazla varsa ve duyabileceğim bir mesafedeyse akbilimi uzatırım. öğrenciyse ya da yoksul görünümlüyse parasını da kabul etmem. şimdiye kadar öyle 50 lira uzatıp bozuk yok diyen, beş kuruşlardan oluşan deste veren de olmadı. olmayacağı anlamına gelmez gerçi, türlü türlü adam var.

yalnız bir kere garip bir şey oldu. karaköy'den 19:00 civarıydı sanırım, vapura binmek için turnikeden geçiyordum. arkamdan gayet güzel, arkadaş arasında "taş" diye tabir edilebilecek, muhtemelen öğrenci bir kız seslendi. ama aynen şöyle;

"pardon, bana da basar mısınız?"

bunu lisede filan duysan direkt boşalırsın zaten. neyse koca adamız lan artık, yıllar insanı tepkisizleştiriyor; tabi deyip uzattım akbili. geçti hanfendi akbili geri verdi. aklımdan şöyle geçiyor; şimdi kız bana para uzatacak, ben de "rica ederim önemli değil" deyip öğrenciye kıyak geçicem. (oğlum ben öğrenciyken çok çektim lan)

kız öylece yürüdü gitti ya lan. para teklif etmeyi bırak, teşekkür etmedi hayvan. güzel olduğunuz kadar küstahsınız dedim sessizce.

devamını okuyayım »
06.11.2013 15:36