threepoint

  • 1030
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

berkin elvan

haydi uyan abicim. almışsındır uykunu, almadıysan uyu biraz daha, biliyorum çok zor, ama sağ salim uyan be güzel çocuk. haydi güzel çocuk.

75 gündür uyuyorsun... 75 günde ne acılar çekmiş, küçücük bedenin ne kadar eziyet görmüştür. sen uyurken, çok çirkin kişiler senin hakkında bile yalanlar konuştular. abilerin, o çirkin adamlar o yalanları konuşamasınlar diye sokaktaydı. abilerinden ölenler, gözü çıkanlar oldu... sen çocuksun abicim, yitirdiğimiz abilerin de senden çok büyük değildi. çok üzüldük onlara, o kadar üzüldük ki sana bağladık tüm umutlarımızı; sanki memet dönecek gibi, ethem dönecekmiş gibi, medeni, ali ismail, abdocan dönecekmiş gibi... ateş düştüğü yerleri yaktı, ama bu defa bizim canlarımız da çok yandı o kavrulan ocaklardan... şehit haberleri, doğal afet haberlerinde ölenlerde yanar canımız, ama boktan dünya bu haberleri rutine döndürmüştür, şehit sayısı çift haneye çıkmamışsa doğru düzgün haber dahi olmaz; ne zaman çift haneye geçer; 3-4 gün yürüyüşler sloganlar olur, unutulur... üzülürüz biz... ama yürek yüreğe olduğumuz insanların acısının ta ciğerimize işlemesi eleştirilir, eleştirsin yavşaklar abicim bize ne...

biz insanız, iyi insanlarız abicim. seni hiç tanımadım ama biliyorum öylesin. çok sayıda güzel insan bekliyor seni, uyanasın diye, bağrına basabilmek için. beraber gol diye bağırmak için, galibiyete beraber sevinmek mağlubiyete beraber üzülmek için. hatta neden olmasın daha güzel bir memleket için. haydi uyan güzel çocuk.

devamını okuyayım »
29.08.2013 15:59