tin tabaat

  • azimli
  • hırçın golcü (286)
  • 1820
  • 9
  • 4
  • 0
  • 6 gün önce

12 mayıs 2018 galatasaray yeni malatyaspor maçı

kaç yıl sonra ilk defa turk telekom arena'ya galatasaray'ımı görmeye gideceğim. son gittiğim maç sneijder'in uzaktan 90'a 2 tane salladığı prandelli'li fenerbahçe maçıydı.

bu gideceğim malatya maçının benim için anlamı şu.

son gittiğim maçta annelerinin karnında olan ikiz oğullarım bu defa anneleri ile birlikte benimle gelecek maça. çoluk çocuk düştük yollara. bu yolun sonu şampiyonluk... umarım oğullarım şans getirir ve şampiyonluğu garantileriz bu maçta

edit: antepten geliyorum galatasaray. 1100 km den. uçak otel yol parasını geçtim. uefa dan men cezası da gelmeyecekmiş. son iki maçı alacaksınız. başka yolu yok peşinen söyleyeyim. aksi durumda ağır söverim.

yolculuk sonrası edit : o kadar mutlu oldum ve döndüm ki hani derler ya kelimelerle tarif edemiyorum diye. gerçekten tarif edilemez bir duygu. bir babanın oğluna bırakabileceği hatta birlikte paylaşabileceği en ucuz, en maliyetsiz, en kolay, en eğlenceli mirastır takım sevgisi. henüz 3buçuk yaşındaki ikiz oğullarım ve eşimle gittim maça. metroya bindirdim. tezahüratları öğretmeye çalıştım. kimine dilleri döndüğünce eşlik ettiler. metroda stada giderken tüm takımdaşların sevgisini gördüler. children of men filminde bir sahne vardır izlediyseniz. filmin sonunda bir çocuk doğar. 5 dakika boyunca sessizlik olur herkes çocuğa bakar, dokunur dua eder. işte aynı o sahnedeki gibi hissettim bende. yaşlı genç çoğu taraftar büyük bir sevgiyle baktılar. aslında ben fark ettim niye çoğu kişinin öyle baktığını. hissettim. aslında herkes benim oğullarıma bakın kendi oğullarını gördüler. kendi oğullarıyla o çok sevdikleri galatasaray maçına gelip, tuttuğu takımı oğullarına miras bıraktıklarını düşündüler. herkeste gözlemledim o bakışı. ve herkes öyle yardımcı oldu ki eşimle bana. sanki kendi çocuklarını kardeşlerine yardım ediyorlardı. o heybetli stada girişimiz, tezahüratlara birlikte katılışımız, birlikte atkı sallamamız, çocuklar sıkılmadan henüz ilk 10 dakikada 2 gol atılması. mükemmel bir deneyimdi. çok büyüksün galatasaray.

ve oğullarımın metroda abilerinden öğrendiği ilk tezahüratla bitiriyorum

sen gözümün nuru
adanmış hayatların umudu
şanlı galatasaray...

devamını okuyayım »