together we stand divided we fall

  • şekerpare (697)
  • 505
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

sözlükçülerin başından geçen doğaüstü olaylar

o dönemdeki sevgilim hassas bir operasyon geçirmişti, hatuna çiçek falan alıp pörfek centılmını bir şekilde operasyon sonrası hastaneye kendisini almaya gittim. doktor özellikle tembih etmiş fazla sarsmadan eve gideceksin bu hassas bir konu falan diye. hatunu maslak'ta hastaneden aldım ve yola çıktık. o dönemler arabayı devirli ve patlamaya hazır bir bomba gibi kullanan ruh hastası şoför bendeniz olmuşum atmışüç yaşında teyze. vites peygamberde, hatun kaputt, çukurlardan arabam bir ferrariymiş edasıyla kaçınarak, yoldaki herkesten ana bacı küfür işiterek götüm götüm ilerliyorum. zaten o gün bana küfür eden herkesin plakasını aldım, beş senedir gözlerim yollarda sizi arıyor, alayınızı sikeceğim, hasta taşıyorduk biraz empati lan.

neyse, yolda götüm götüm ilerlerken bir anda adamın biri önümüze atladı. lan noluyor amınakoyyimya diyemeden adam arka kapıdan içeri atlayıp "öndeki kamyoneti takip et" diye emri verdi. tam "ızdırabınısikerimyarraam kimsinlansen in arabadan" diyecektim ki adamın kıyafetlerine gözüm takıldı. adam bildiğin halis muhlis coplu, tüylü kelepçeli, şişme kadınlı, dildolu bir sapık... lan ne sapığı anasını satayım cop kelepçe tabanca bildiğin polis işte. amk yıllarca şu şehirde direksiyon sallarken ekşın aramış adamım, kırk yılın başı sakin gitmem gerekiyor ya başa gelen işe bak. bildiğin basiretim bağlandı, hatun kitlendi. bir yola bakıyorum, bir dikiz aynasından adama, yola, adama, yola, adama, bahçıvana, uşağa, kamyonete, adama, hatuna, kamyonete, adama. kamera nerede diye arabanın içini kolaçan edip yine bir yola bir de adama baktıktan sonra dumur olma döngümü tamamladım. "yalnız memur bey arabada hasta var, süratli kullanamam" dedim, "tamam, tamam sen bas" dedi. gerçekten vatandaşın sağlığını önemseyen bir kardeşimizdi, takdir ettim. böyle değerleri kaybetmeyelim, anılarla gönülleri hoş tutalım, hatırlayalım.

hatuna "gaz mı mapusta malbuş mu?" bakışı atacaktım ki kendisinin çoktan co-pilot düzenini aldığını ve bas gaza aşkım bas gaza çalmak için ipoda davrandığını farkettim. neyse, telsizden merkeze "in hot pursuit of a suspect, requesting backup" diye anonsumu geçtim, torpidodan eldivenlerimi ve gözlüğümü istedim, nosu açtım, plakamı değiştiren düğmeye bastım... ne düğmesi amk, araba accent silecekler bile çalışmıyor, taktım 2'ye başladım yardırmaya ama hala pörfek centılmını pozumdan ödün vermemiş durumdayım, arkadan gelen "la kır önüne, bas, yakala, freedooommm" nidalarına rağmen edebimle takip ediyorum, collin mc rae döneminin çocuğu olduğumu kanıtlar şekilde çukura düşürmüyorum, sarsmıyorum arabayı. 4-5 dakikalık kovalamaca sonrası bir göbeğe geldik, öndeki kamyonet göbekten dönmeye niyetlenince ben göbek möbek dinlemeden herifin önünü kesmek için ters istikamete dalıp ilk hamlemi yaptım ama hüsranla sonuçlandı. hala içimde uktedir zaten boşa gitmesi bu hamlenin. mobese kayıtlarından çıkarttırıp izleyin, izlettirin. polis akademisinde ders olarak öğretilecek hamle değildiyse namıssızım.

bu esnada bir yandan da kafamdan ne kaçırıyor lan bu diye düşünüyorum. o an sorsanız kesin kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı bir kartelin uluslararası kuryesi ya da el kaide mensubu derdim zira adam tam bi pislik çıktı rıza baba. şu an sorarsanız kesin aracının muayenesi yoktu o yüzden kaçıyordu amınoğlu derim.

yaklaşık 1-2 dakika daha arkasında takıldıktan sonra ana caddeye çıkarken yakaladım götoğlanını, önüne geçtim, frene basmaya başladım ve tam bu esnada "sağol koçum" gibi bir cümle ile birlikte arabadan atladı polis. sırf bunca çabam boşa gitmesin bari sonucu göreyim diye arkaya döndüm. son gördüğüm sahne; kaçan kamyonetin sürücü kapısına yapışmış polisin, "niye kaçıyorsun lan orrrrossspuçocuğu" diye bağırarak açık olan camdan şoföre osmanlı tokadı çıkartma anıydı.

nosu kapattım, peygamber vitesine taktım, küfürleri toplaya toplaya yola devam ettim.

(bkz: true story)

devamını okuyayım »