tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz

  • 477
  • 5
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

danışman hocası yüzünden mezun olamayan öğrenci

kocaeli üniversitesi'nde gerçekleşmiştir. ciddi anlamda yardıma ihtiyaç duyulan bir konudur.

mağdurun yazdıklarını aynen iletiyorum.

"merhaba öncelikle ben aysel uysal, 24 yaşındayım kocaeli üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. istanbul üniversitesi kadın çalışmaları yüksek lisans a kabul edildim, mülakattan da 100 alarak.

4 yıldır hem okuyor hem çalışıyorum, bugüne kadar hiçbir dersten başarısız olmadım. erasmus, yurtdışı programından da 4.00la döndüm. not ortalamam 3 ama mezun olamıyorum.

ve bunu yüksek kaydı için diplomamı almaya geldiğimde tesadüfen öğrendim. danışmanımızla seçtiğim derslerde hata olduğunu fazladan 2 ders seçildiğini, seçmem gereken bir dersin eksik olduğunu öğrendim. ancak danışmanımın yönlendirmesiyle bu şekilde seçtik ve bana mezuniyetimle ilgili hiçbir problem olmadığını söylemişti. son dönem herkes 3 seçmeli aldı, ben 2 çünkü bana ''senin seçmelilerin zaten bitmiş'' dedi. sonra bu dersim eksik olduğu için mezun olamadığımı öğrendim.

kendisi büyük bir sessizlik içinde, çözüm olarak fazla aldığım derslerin eksik olanla değiştirilmesi için okula dilekçe vermem gerektiğini önerdi. sonradan öğrendim ki dilekçem danışman notu düşülerek kurula sokulmadan reddedilmiş. yasal işlem başlatmak için resmi kararı vermek istemediler, kayıt süresi bitene kadar beni oyaladılar. sonuç olarak yüksek lisans hakkımı kaybettim, okulum uzadı. danışman hatası uluslararası ilişkiler bölümünce kapatıldı ve ortadan kaldırıldı. bu konuda adalet bakanlığı ve yoke şikayetim bimer aracılığıyla iletildi. şu an tek isteğim vicdanlarının rahat olmaması. bu yüzden kamuoyu desteğine ihtiyacım var."

devamını okuyayım »
05.09.2017 11:44