tornaci araniyor

  • hırçın golcü (270)
  • 524
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

türkiye

hani bazen stadyumdan veya televizyondan maç izlersin ya, desteklediğin takım kazara 1-0 öne geçmiştir. ilk yarı bitmiştir. ama sen teknik direktörden daha iyi görüyorsundur o anda. ikinci yarı başlamıştır ve dakika 55-60'tır. rakip takim haldır-huldur, sağlı-sollu, ortadan, kornerden saldırıp gol arıyordur. sen maçı izlerken rakip takımın her pozisyonunda hop oturup hop kalkarsın. diken üstündesindir. çünkü gol bağıra bağıra geliyorum der. sen kendi kendine bağırırsın;

"ya hoca allahını seversen müdahale et oyuna gol yiyeceğiz."

"hoca ortasaha çöktü gol geliyor ortasaha alsana oyuna."

"ya sizin allah belanızı versin, bak gol yiyeceksiniz. koşsanıza lan biraz." vs.

çaaat o anlarda rakip takım atar golü. sen sadece, "o kadar dedim a.q yiyeceksiniz golü diye aha yediniz işte." dersin. senin için maç o anda bitmiştir. çünkü bilirsinki rakip 2. golüde yerleştirecektir. ve yerleştirirde.

evet türkiye şuanda dışarıdan aynı bu şekilde görünüyor. gidilen yol yol değil. her hafta farklı aptal aptal gündemler, 5 para etmez sadece kendisini düşünen vatan millet umurunda olmayan siyasetçiler, aptal aptal hergün aynı kişilerin katıldığı saçma sapan siyaset açık oturum programları, geometrik olarak artan yozlaşma (en tehlikelisi bu), hızla düşen donanımlı insan kalitesi, sağlıksız besin üretimi ve tüketimi ve devletin hiçbirşey yapmaması, hatta teşvik etmesi, her yıl bilinçli olarak %10-20 oranında devlet eliyle fakirleştirilme, kalitesiz kentleşme ve biriken enerjinin atılamaması, kalitesiz üniversiteler, insanlardaki mutsuzluk ve gelecek kaygısı. daha neler neler.

türkiye'de farkındalık artarsa mutsuzlukta aynı oranda artar. bir bulaştıysa geçmiş olsun. size yetmez olur artık oralar. yeni bir hayat, yeni bir ülke istersin. türkiye şuanda neleri tartışıyor. dışarıdan o kadar garip, komik ve iğrenç görüniyorki. bela bağıra bağıra ben geliyorum diyor.

ben ülkemi çok severken, tarihimizle hep gurur duyarken artık umurumda bile değil. ben fatih'te doğup büyüdüm. benim için maneviyatı çok büyük. fatih sultan mehmet'in, yavuz sultan selim'in, sultan süleyman'ın türbelerini sürekli ziyaret ederdim. hoşuma giderdi geçmişimiz. severdim türkiye'yi istanbul'u. ama nasıl bu kadar soğuyabildim gerçekten çok üzücü. fakat sanırım suçlusu ben değilim. böyle olması gerekiyormuş.

devamını okuyayım »