tortfeasor

  • 274
  • 4
  • 2
  • 0
  • dün

metal gear solid v the phantom pain

%15'lik completionla afrika görevlerine başlamış bulunuyorum. şimdiye kadar gayet memnun olduğumu söyleyebilirim ama hep aynı mekanları basmak gerçekten bayabiliyor. açık dünyasının açıklığına diyecek bir şeyim yok da dünyası oldukça boş. tamam bir los santos olmasını beklemiyorum da mekanlar %95 aynı olmasaydı iyiydi. elbette afganistan için konuşuyorum, henüz afrikada böyle bir yorum yapmak için yeterince ilerlemedim. bu sebeplerle yılın oyunu ödülünü witcher 3 varken kendisine vermiyorum, verilmesini de tasvip etmiyorum. umarım fallout 4 daha kayda değer bir rakip olur witcher 3'e.

--- spoiler ---

spoilerları çok sallamadığımdan oyunu bitirmesem de her şeyi öğrendim. pc'ci olduğum ve snake eater ve guns of the patriotsı oynamadığımdan onlarla karşılaştıramıyorum elbette ama cidden oyunun senaryosu son derece zavallı ve boşluklarla dolu olmuş. venom snake'in konuşma sıklığı bakımından gordon freeman'dan hallice olması da, artık kiefer sutherland'e ağzından çıkan kelime başına mı para verdiler yoksa venom snake big bossun aksine biraz mal mıydı bilmiyorum, gerçekten fazlasıyla rahatsız edici.
--- spoiler ---

çok tekrarlansa da helikopterli kısımları ben sevdim. görevlerden önce güzel gaz oluyor.

oyunun çok bayan ve eksi puan teşkil eden yönlerinden biri de fultonlamanın ayarını iyi tutturamamış olmaları. nitelikli personel bulacağız diye işi gücü bırakıp milleti bayıltmaya uğraşmak bir yerden sonra çok sıkıcılaşıyor. insanın bırakası da gelmiyor mother base'e kıyamadığından. özetle oyunun en büyük sorunu monotonluk denebilir. saydığım hatalar dışında çok güzel olmasa hiç çekilmezdi o kesin.

illa bir tavsiye verecek olursam stun arma yatırım yapın derim. zira oyunun başlarında birbirlerine yakın gezen 2-3 kişiyi tek adımda ekarte etmenin sanıyorum tek ve en kolay yolu. sleep grenade açılınca gerek kalmaz diye tahmin ediyorum. açınca editlerim.

https://www.youtube.com/watch?v=ku98nsi6jv4 bunun da paylaşılmamış olması imkansız ama yine paylaşayım zira epic olmuş.

devamını okuyayım »
13.10.2015 23:56