toz bezi

  • 400
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

batuhan karadeniz

bu adamın futbol hayatı benim lise defterlerime benziyor.

lisede her dönem, temel dersler için ayrı defterler alır, hatta ilk sayfasına ismimi, sınıfımı falan yazar ve o derslerde düzenli not tutacağıma, ödev falan verilirse adam gibi yapacağıma kendimi iyiden iyiye inandırırdım.

dönemin üçüncü haftasından itibaren o defterler cıvımaya başlar, bazı derse getirilir, bazısına getirilmez, getirildiğinde de not falan tutulmaz, arasına başka derslerden (unutulan diğer defterler yerine) notlar alınır, sağı solu karalanır, bazı sayfalarında amiral battı falan oynanır, bir futbol sahası çizilip fenerbahçenin ideal onbiri ve oynaması gereken format deftere işlenir, dönem sonunda da o ne güzel hayallerle başlanan defterden geriye sekaya gönderilmek üzere okuldaki geri dönüşüm kutusuna bırakılacak bir çöp kalırdı. bir sonraki dönem istikrarlı biçimde not tutacağıma kendimi yeniden inandırır ve yeni defterler alırdım.

böyle böyle bitti gitti lise, benden de cacık olmadı. bu adamın futbol kariyeri de öyle, hep yeni defterler, yeni kulüpler, yeni umutlar ve hep aynı son. bu arkadaş da bir iki seneye liseyi bitirir gider, bir daha da buralarda görmeyiz büyük ihtimal.

devamını okuyayım »
28.09.2013 00:09