trignometri

  • 180
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

call of duty ghosts

bu oyunu yüksek grafiklerine yakın ayarlarda bitirdikten hemen sonra bf4'ü de aynı grafik ayarlarında bitirdim. yorumlarımı böyle yazmakta olduğumu öncelikle belirteyim.
--- spoiler ---

bu oyunu oynamadan önce o kadar çok kötü yorumla karşılaşmıştım ki önyargılarısız olmak imkansızdı. bir arkadaşım ile hdtv'ye bağlayıp oynadım. gerçekten grafik olarak mw3 ün üzerine hiçbirşey koyulmamış ki bu gerçekten büyük bi eksiklik. hatta ayıp. fakat 1 uzay 2 deniz bölümlerinde gerçekten o grafik motorunla bir şaheser yaratmışlar gerçekten çok uğraşılmış eğlenceli bölümlerdi. yani bf grafik olarak 9 not alır ise bu oyun 6 alır o da o bölümler sayesinde.
senaryo evet modern warfare serisi kadar derin değil fakat bu senaryoya " klasik amerikan hikayesi işte" diye yaklaşan arkadaşlar bf4 oynayıp yılda en an 1 bu temelde senaryo oynuyorlar. yani bu kafa yarın öbür gün fallout 4 çıksa "ya hep kıyamet sonrası dünyayı kurtarma" diyecekler herhalde. karakterler kesinlikle derinliğe sahip değil fakat beni yer yer şaşırtan yer yer heyecanlandıran ama mw2 veya 3 senaryosunun yanına yaklaşamaz. (hatta black ops 1 ile boy ölçüşemez çünkü o oyunun hikayesine bok atanların %90 ı hikayeyi anlayamadı) ama el insaf be arkadaş bf 4 nedir öyle ya. bu oyun senaryodan 7 alırsa battlefield 2 alır çok açık ve net. hele ki bf eklentisinde çinli adamların saldırma nedeni olarak "yıllardır onlara toka oyuncak yaptık kölesi olduk şimdi çin'in gerçek gücünü görecekler" derecede sığ bi hikayeye sahip bi oyun olamaz kısa film olmaz piyes olmaz olamaz lan.

bu oyunu çılgınlar gibi eleştirebileceğim 3 yer var

1 dünyanın en çok para kazandıran eğlence sektörü ürünü olan call of duty markası (hollywood falan dahil) artık şu motoru çoktan bırakıp yeni nesile adapte olmalıydı. gerçekten çakallık ve o kadar parayı hak etmekten çok uzak kesinlikle almayın.

2 şu oyunda hiçbir müzik yok. arada sırada bi iki ses duyar gibi oluyorsunuz ama bi filmde oyunda oyunun ruhunu veren en önemli şeylerden biri müzik. ondan senaryo da insanlara yavan geliyor. geremiyor hüzünlendiremiyor.

3 artık şu multiplayer a bi değişiklik getirin silahtan başka bişey ekleyin. konulan maplerle falan yürümez bu işler.evet farklı bi havası var ama yok arkadaş 6 oyundur hava mı kalır lan?

--- spoiler ---

dipnot: tüm call of duty oyunlarını oynadım bitirdim. battlefield 1942'den beri takip ederim

devamını okuyayım »
03.02.2014 19:28