truecolor

  • 324
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

geçmiş olsun diyen fotografci

kafa bedenden kopmuş gibi garip bi açıdan devrilir objektife keza fotoğrafçı abimiz ya da işi sonradan kapmış olan karısı berberlerin enseye ayna tutması gibi çenenize mutlaka dokunarak başınızı özellikle o açıya oturtur. orası mükemmel yerdir ve siz bozmamak için kasarken mühim bir iş için objektifin başına geçen şipşakçı omuzlarınızı biraz indirin, ayaklarınızı havaya dikin gibi fotoyla ne alakası olduğunu anlayamadığınız taleplerine devam eder. birazdan flaş patlayacaktır ve gözlerim kapalı çıkmasın gerginliğiyle başetmeye çalışırken kurşuna dizilmek üzere bekleyen bir mahkum gibisinizdir.
bu atmosferi oluşturan pek çok etken vardır tabi; fotoğrafçı abimizin top sakalından duvarlara asılmış diğer şipşakzedelere kadar herkes sizin bu geriliminizle eğlenmektedir. orada asılı birkaç kirli ceket, çirkin kıravat bu vesika esprisini resmiyeti pekiştiredursun fondaki alacabulacalı desen yerini yine resmi tek renk fona bırakır. neden alacalı olan değil de böyle sıkıcı tek renk? çünkü vesika efendim bu resmi, ciddi. trafik bilmemnesi formu doldurulur, arzuhal yazılır gibi bir hizmet almaktasınızdır.
ayrıca yalancı gülümseyen fotoların fazla olanları sevgililerin, tontoş ninelerimizin, analarımızın cüzdanlarında elden ele dolaşacaktır, bunu bilmek ayrı bir sıkıntıdır. hele hele gözlüklüyseniz ve camları da antirefle değilse bir fotoğraf dükkanı korkulu rüyanız olabilir.
neyseki usta şipşakçı esnaf fotocumuz dilerseniz birkaç gün geç vermek kaydıyle bu fotoları rötuşlayabilmektedir, sizi sivilcelerinizden, çiçekbozuğunuzdan arındırabilmekte fon de ten efekti ile sizi güzelleştirebilmektedir.
- geçmiş olsun
- oldu mu? çektiniz mi? tanrım hala yaşıyorum. gözümü kapadım galiba ya. püh...

devamını okuyayım »
05.12.2005 02:54