tsetshladze

  • 2472
  • 7
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

kemal kılıçdaroğlu

bugün yine; ‘dik.. dik.. diktatöy aşağı diktatöy yukarı..’ öten kızıl guguk kuşu. kızıllığı da utanmazlığından. bir insan ancak bu kadar aymaz olur/olabilir. kendisinden âla diktatör bulunamayacakken; bütün utanmazlığı ile çöreklendiği genel müdürlük makamından defaten sağa sola aynada gördüğü kendisini resmeden kişimsi.

bir de grup konuşması esnasında bunu zoraki alkışlayanların yüz ifâdelerini seyretmek paha biçilmez bir eğlence kaynağı. karısından korkan ılık meşrepliler gibi ‘millete vekil olmakla mükelleflerin’ salonda bunun her sözünü alkışlamak zorunda kalışları.. ke’mâl guguğumunsa mütemadiyen masaya yumruğunu vurarak konuşması ama her defasında elinin acıması.. vallahi böyle bir terapi şekli henüz icât edilmiş değildir; izleyin, izlettirin.

kendi koltuğu sallantıdayken ve kendisi koltuğuna zımbalanmışken; kalkıp iki kelâm da ona dâir etmek yerine, varsa yoksa, seçimlerde partisinin iki katı oy almış ak partiyi ve kendi adayını tüm türkiye sathında ve hatta köyündeki sandıkta bile beşe katlayıp onla dürmüş olan recep tayyip erdoğan’ı diline dolaması..

ivedi şekilde tedâviye de ihtiyâcı olduğu aşikâr.

yazık.

ama, eğlenceli..

devamını okuyayım »
17.07.2018 20:29