uc vakte kadar dort

  • 288
  • 4
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

#taksimegitmegündemideğiştirme

muhtemelen romantik arkadaşlar tarafından baya bir eksileneceğim, ama söylemeden geçemicem:

sevgili dostlar yapacağınız bu eylem her ne kadar haklı bir eylem olsa da, gündemi değiştirmeyeceğini düşünseniz de (ki doğrudur, değiştirmeyebilir), haklı davada haksız duruma düşme olayı var.

her ne kadar bilinçli insan sayısı gittikçe artsa da, ülkede hala tayyip'e "çalıyor ama hizmet de yapıyor" düşüncesi altında oy veren milyonlarca insan var. şu an taksim dayanışmasının ve gezi eylemcilerinin yapması gereken, hazır akp hükümeti halkın gözünde değer kaybederken, halkın taksim dayanışması dışında kalanının gözünde kendi imajını iyileştirmek, amaçlarını onların anlayacağı dilden anlatmak olmalı. akşam taksime çıktığınızda gerek polisin müdahalesi, gerek provakatörlerin sağı solu dağıtması tarzı olaylar yüzünden yine halkın gözünde "anarşistler", "türk düşmanları" vs. gibi sıfatlarla yer edeceksiniz. keza şu an hükümetin elinde olan ana akım medyanın olayları böyle yansıtacağını bilmeyen, ya da düşünemeyen de kusura bakmasın ama gerizekalının önde gidenidir.

he halkın geri kalanı sikimde değil, onları isteyen yok zaten, ne kadar cahiller keşke ölseler diyorsanız, o zaman her ne kadar haklı olsanız da, benim düşünceme göre doğru bir iş yapıyor olsanız da, bu, ülkenin gerçeklerini anlamadığınızı gösterir ve bu durumda da kaybetmeye mahkumsunuz, mahkumuz malesef.

kimsenin düşüncesini etkileyemeyeceğimi biliyorum, zaten aklı başında adamlarsınız, etkileyemem de. ama şüphesiz ki ben de hashtage hak verenlerden oldum.

devamını okuyayım »
27.12.2013 18:40