uckuruslukopera

  • azimli
  • şamda kayısı (716)
  • 2690
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

fox tv ve halk tv tarafsız mıdır sorunsalı

bu bir troll başlığı da olsa, bunlar yazılmalı. çünkü yüzsüzlük bir salgındır. erken dönemde önlemek gerekir.

halk tv ve fox tarafsız değildir. düzgün bir eğitime sahip, vicdan sahibi bir insanın şu ortamda tarafsız olması demek haysiyetsiz olması demektir.

başkentin göbeğindeki lüks bir plazada genç bir kız 20 cm’lik bir aralıktan pencerede hiç parmak izi olmayacak şekilde düşüp ölüyorsa ve sosyal medya duyurana kadar aylarca kimse tutuklanmıyorsa bu olaya tarafsız bakan kişi problemlidir.

kaçak, denetlenmeyen, bilerek göz yumulan, bakanlıklar ve malum medya tarafından tamamı inkar edilen ve “tarikat yurdu değildi” denilen aladağ yurt yangınında canlı canlı yanarak ölen cennet karataş‘ın günlüğüne yazdığı

“bugün okula gitmem için 8 günüm kaldı. 4 sınıfı bitirdim. 5'e geçtim. aladağ'a süleymancılar gidiyorum.
annem ve babam benim için her şeyi yapıyor. benim okumam için herşeyi yapıyorlar.

ben de okumak için herşeyi yapıyorum. eğer ben okursam kardeşlerimi de okuturum. okumak için elimden gelen imkanları değerlendireceğim."

sözleri eğer sizde bir öfke nöbeti yaratmıyorsa, plazanızdan gözleriniz dolarak çıkıp hava alma ihtiyacı duymuyorsanız size ne tarafsız denir ne de insan denir.

tarafsız olmak mesela, 13 yaşında antalya’da geceleri tarla ortasında sac kaplı bir barakada uyuyup, gündüzleri sigortasız günlük 30 tl’ye portakal toplarken hortumda ölen berivan karakeçili‘nin adını anmamaksa, tarafsızlığınızı bir yerinize sokabilirsiniz. kendi neslim adına, bu millet okuttu bizi, bu milletten tarafız biz. tarafsız değiliz.

insan olmak taraf olmaktır. güçsüzden, kimsesizden yana taraf olmayacaksanız, gregor samsa gibi bir gün dev bir böcek olarak uyanırsınız. böcekler tarafsızdır.

devamını okuyayım »