ultraikkonen

  • kofti anarşist (166)
  • 818
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

metal

metal'e bu yıllarda başlayan gençler nedeni ile kendisinden soğumakta olduğum müzik türü.` :mecazen`

şöyle açıklıyorum;

metal müziğe genel olarak belli gruplarla başlanır, sonra kendine daha çok uyuşan tür veya türlerle buluşunca, artık metal dinleyicisi olursunuz. ama hep yeni türler dener, metal hakkında kafa yorar arkadaşlarınızla paylaşırsınız. diğer müzik türlerinde farklı olarak hayatınıza bir şekilde yansır, ki normal olan budur.

günümüz gençleri, yer yer ergenleri de, ilk adımı attıktan sonra, anlamsız bir arayış içindeler. metal'i kendi aralarında rekabet unsuru haline getirmişler. ilk olarak, arayış derken kastettiğim sana yapışacak olan grubu bulmak, çevredekilerin "o grubu en iyi hedehöde bilir." diyeceği, kaliteli olan bir grup seçmek kendine. metallica, dream theater, megadeth, ac/dc bir grup seçilir, tüm şarkıları ezbere bilinir, konserleri tekrar tekrar izlenilir. bu aşamadan sonra artık camiada söz sahibi olunmuştur. ilk aşama, ilk sınav onlar için tamamdır.

ikinci nokta ise hastalık boyutundaki arşivcilik, adeta torrenti sanat olarak görme, konserleri izlemekten çok indirmekten zevk alma durumu. ortamda bahsi geçtiğinde, "bende var o" demenin havası bambaşka bu gençlerimiz için. adil kullanım kotasının gamer'lardan bile daha büyük düşmanları.

en ölümcül olanı ise konserlere gitmek ve onu havası, yok "ben onları canlı dinledim." demeleri.

metallica davayı sattı diyenler bile bu kadar itici değiller.

yeni metalci gençler, kafanızı taşlara vurmak istiyorum.

sincerely.

devamını okuyayım »