ulu meskalin

  • 310
  • 101
  • 83
  • 0
  • evvelsi gün

ekşi itiraf

yeni yeni farkında vardığım şeyler var bu hayatta hep öğreneceğimiz bir şeyler olduğu gerçeği o da. her öğrenilen o gerçeğin ansızın nasıl sikip attığını hayatımızı. bir karar alıyorsun öngörülemez ve o karar öyle değiştiriyor ki hayatını.
incite incite, kanırta kanırta, acıta acıta, sike sike öğrettiği gerçekler. insanın aslında bir hiç olduğunu koca kainatta bir hiç olduğunu öğretiyor. kibirlenmesinin hiçbir işe yaramadığını öğretiyor.
bir insan ilerlemesi için ders almalı bu hayatta. ders almalı ders çıkarmalı ki öğrensin ve her insan kendi kararlarının sonucunu yaşıyor. bu kararlar buradan ders çıkarttırıyor ki ihtiyatlı olasın diye. bir bedel ödetiyor üze üze öğretiyor. vücut düzenini boza boza öğretiyor. bundan sonrasında da olgunlaştırıyor ruhunu acıtarak sikerek olgunlaştırıyor. en kötüsü de o değeri geri getiremiyor tüm bu hüzünler ve acılar. zaman kayboldu. zaman akıp gitti.

not: kendini yanıltan, kendini aldatan, böbürlenen, bana bir sik olmaz diyerek düşünen ve hoyratça takılan, dünü bir daha yaşayamayacak olmanın farkında olmayan yarını da düşünmeden gezen bugünün değerini bilmeyen, 27 yaşında hayatının son 3 ayı her gün vicdanı dağlanan biri olarak söylüyorum.

devamını okuyayım »