umursamazgenc

  • 1002
  • 37
  • 10
  • 1
  • bugün

bir lisede yaşanabilecek en dumur olaylar

lise 1'deyim. sabah sınıfa girdim biri geldi, falan kişi sen misin? dedi, evet dedim.

aşşağı gel falan bi abi seni bekliyor dedi.

falan abinin yanına gittim, lise son sınıf domuz gibi biri. buyur dedim, yanında 6-7 kişi vardı. hafif bir yusufcuk oluştu. arkadaşım seni sorduruyor her yerde, çıkışta beraber çıkacağız dedi, arkadaşın kim dedim, bir isim söyledi, tamam dedim gittim.

söylediği ismi sordurdum, semtin belalı ismi, ulan dedim bu ibneler beni niye arıyorlar, hafif bir korku ve endişe ile bir arkadaşımı yanıma aldım gittim sabah konuştuğum domuzun yanına. beni neden arıyorsunuz dedim, arkadaşımın kız kardeşini tehdit etmişsin, zorla çıkma teklifini kabul etmesini söylemişsin dedi. kabul etmeyeceği halde onu öldüreceğini söylemişsin dedi. ben bile kendimden nefret ettim o an ama bir sorun vardı. o bahsettiği kişi ben değildim.

bahsettiğiniz kişi ben değilim abi dedim, konu ciddi olunca abi demeye başladım. falan isim falan soyisim sen değil misin ? dedi, evet dedim. ee tamam işte seni arıyoruz dedi. vay şansıma sıçayım deyip ayrıldım oradan.

son derse gelmeden önce kaçmayı düşündüm, sonra vazgeçtim. kaderden kaçamazsın moruk dedim, çıktım. sınıftan çıkar çıkmaz o sabahki domuzlar beni bekliyordu, gidelim dediler, gidelim dedim. arkadan bir kurtlar vadisi müziği çaldı. yürüyorum ben, biraz sonra başıma neler gelecek bilmiyorum ama çok endişeliyim. güvendiğim tek şey var, o bahsettikleri kişi ben değilim.

çıktık okulun dışına, ne görelim; en az 50 kişi, korkudan sayamadım tabii. işçi emekçiler toplanmış gelmiş. torbacılar mı dersin, simitçi mi dersin, demirci mi dersin. dedim bunlar beni mikerler, kesin ölürüm ben. hepsi birden saldırsa yoğun bakıma alırlar beni, 36 yerim kırılır, bir daha yürüyemem, beyin ölümüm gerçekleşir.

terlemeye başladım, (şubat ayı) ilerliyoruz, senaryonun kahramanı meşhur kızın abisi geldi, çok sinirliydi, dev gibi biriydi, en az 10 yaş büyüktü benden. gel bakalım buraya dedi, köşeye çektiler beni, gelen simitçi o ara simit satmayada devam ediyordu, pezevenk kavgayı izlemeye gelenlere satıyordu.

sen nasıl adamsın lan bir kızı tehdit ediyorsun dedi, seni şimdi paramparça etsem hakkım değil mi dedi ? o bahsettiğiniz kişi ben değilim ve senin kardeşini tanımıyorum dedim. falan kişi sen değil misin dedi ? evet dedim, soyismin bu değil mi dedi? evet dedim, eee ulan bu sensin işte dedi. vay arkadaş ben değilim dedim, tabii nasıl korkuyorum*.

apaçi gibi 30 kişi beni bekliyor, yavşak bir talimat verse parçalarlar beni. kolluk kuvetleri gelse ayıramaz o kalabalığı. beni teşhis edemezler öldükten sonra.

dedim ki kardeşini arayabilir misin ? o sırada beni dövmeye gelen hanzolardan biri beni tanıdı, ben bunu tanıyorum, bu olamaz galiba o bahsettiğiniz kişi dedi. aradı bu herif kardeşini, telefonu bana ver dedim, konuştum kardeşiyle;

abla ben mi seni tehdit ettim dedim, kız evet dese sıçtık*, biraz daha konuş sesini tam alabilmem lazım dedi, tekrarladım yine; abla dedim, ben mi seni tehdit ettim ?

senin ismin ne dedi, falan dedim, isim benzerliği galiba, onun da adı soyadı seninkiyle aynı ama sen değilsin dedi. tabii abisi bu arada tip fizik sordu, o tehdit eden yavşak şişmanmış, ben filinta gibiydim, benim olmadığımı anladılar.

abisi; kardeş kusura bakma isim benzerliği dedi, 40 ile 50 kişi olduklarını tahmin ettiğim apaçi ordusuna talimat verdi ve ayrıldılar oradan.

ben hemen işemeye gittim, bir facia atlatmıştım, isim benzerliğine göte geliyorduk az daha.

devamını okuyayım »