umutburcak

  • 282
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

perma

saçıma bu şeyden yaptıralı sanırım yaklaşık 3 ay kadar oldu. fikir beyan etmenin tam sırasıdır.

şimdiii, yapılış aşaması anlatılmış, evet, saçınıza kötü kokan bişey sürüp sarıyolar, sonra birkaç kere yıkayıp birkaç kere daha o kötü kokan şeyi sürüyorlar filan. evet. perma yaptıran herkesin başından aşağı yukarı böylesi geçmiş. perma konusunda önemli olan şu: iyi ve güvenilir bir yere yaptırmak, kafanıza sürdükleri o kötü kokulu şeyin kaliteli olduğundan ve doğru miktarda kullanıldığından emin olmak. ha bir de saçınızda hangi sıklıkta kıvrımlar istediğiniz önemli, son derece iri dalgalar isteyenlere şimdiden söylemek isterim ki, perma yerine maşa tercih ediniz zira olmuyor.

çoğu yerde yazılanın aksine, ben perma yaptırdıktan hemen sonra saçlarımı yıkadım.kuaför de dedi ki bu da o sürülen ilacın kalitesiyle alakalı imiş. iyi kalite bir ilaç kullanıldıysa (ilaç diyorum çünkü kuaför ilaç diyordu) hemen yıkanmasında bir beis yok imiş. sadece 1 gün süreyle toplamamamı ya da toka filan takmamamı istedi ki, ilacın etkisi halen sürdüğü için saçın heryeri özgürce yeni formuna girebilsin.

yine çoğu yerde yazılanın aksine, saçlarım dökülmedi. yani dökülüyor ama zaten dökülüyordu, ekstra bir dökülme olmadı. hatta saçta sürekli, krem jöle bilmem ne olduğu için bunlar saçınızı bir arada tutuyor. benim gibi evdeki iki kedinin döktüğü kıldan daha çok saç döken birisi iseniz, bu etrafta çok daha az saç görme durumu bile ömür boyu permalı saçlarla yaşamaya karar vermenize yetebilir. dökülme haricinde saçlarımda ekstra bir yıpranma filan da olmadı.

senelerce düz, sürekli kırılan, sürekli döküldüğünden onların yerine çıkan bir sürü küçük saç yüzünden saçlarını topladığında binlerce anteni varmış gibi durduğu için her sabah ve her sabah fön çekmek zorunda kalan, başka türlü saçını zaptedemeyen biri için, özetle muhteşem bir hadise. ek olarak saçlarınız azsa bu yöntemle bir sürü saçınız varmış gibi oluyor bu da cabası. ilk birkaç gün alışmak zor geldi ama şu an sabah kalkıp, ıslatıp, kremleyip çıkmam 5 dakikamı alıyor. üstelik sürekli kuaförden çıkmışsınız gibi duruyor. senelerce bir kalemle saçını toplayabilenlere artık özenmek de yok.

ha bir de su dalgası olayı var. ben aslında kuaföre su dalgası yaptıracağımı sanarak gitmiştim. saçlarım kısa olduğu için o olamadı,ama zaten ikisinde de aslında aynı işlem yapılıyor, sadece saçı sarmakta kullanılan aparat farklı.

özetle, yine ve yine yaptıracağımdır, önereceğimdir. ama mutlaka, mut-la-ka iyi bir kuaförde yaptırın.

imza:suni ve mutlu merinos

devamını okuyayım »