unholdings

  • delikanlı (440)
  • 950
  • 6
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

fethullah gülen cemaati

allah'ın tokadını yemeye başlayan organize çıkar çetesi.
işin tuhafı yüce allah bu tokadı atarken muhteşem retczep gibi bir hırsızı, bir din tüccarını, bir dinci zübükü tetikçi olarak kullanıyor. düşünün artık "cemaatin" halini.
daha önce de bu hususta pek çok entry girmiş biri olarak biz ne kadar yazsak ta, gerek çevremden, gerek ekşi sözlükten, gerek medyadan cemaat mensubu (her ne kadar delikanlı gibi ben fetocuyum diyen bir allah kuluna denk gelmesek te) insanın pek te bir ders almadığını, en ufak özeleştiriyi bile kendisine konduramadığını üzüntüyle gözlemliyorum.

maalesef bu insanlar özeleştiri, otokontrol, empati, tevazu, genel ahlak ve sair erdemlerden yoksun olarak dünyaya getirilmişler herhalde. megolomani ve eggosantrizm tıpkı hocaları gibi bu arkadaşların bünyelerinde de zirve yapmış

ilk olarak bu "tedbir" ayaklarını geçelim şakocanlar!! biraz delikanlı olun olum bak artık klip neyim yapıyorsunuz, mahkeme önünde slogan atıyorsunuz ne gözel, siz de hayatınızda ilk defa prefabrik olsa da, hikayeden olsa da bir eylem yapıyorsunuz!!!

sözlükten bir kaç tedbir örneği:

cemaati hiç sevmem aslında ama;
tüm cemaatlere karşıyım ama;
politik bir insan değilim ama;
ulusalcıyım aynı zamanda darbeciyim ama;
scientology ya da moon tarikatına müntesipim ama;
dini cemaatlerden hiç haz etmem ama;
sosyal demokrat bir ailenin bir çocuğuyum ama;
doğma büyüme ülkücüyüm ama;
hiç bir siyasi görüşe yakın değilim ama;
cemaati bilmem tanımam ama;
bbp'liyim ama;
lbgt'ciyim ama;

ah bu amalar, fakatlar yok mu bizi bizden alan!

arkadaşlar, ülkücü olmayın, solcu olmayın, ulusalcı olmayın, xci, yci, zci olmayın ancak; delikanlı olun. kendiniz olun, gizlemeyin artık kimliğinizi dini ve siyasi düşüncenizi, biz de sizi ciddiye alalım. bu adam ne olduğunu biliyor ve korkmadan düşüncelerini ifade edebiliyor diyelim. delikanlı gibi tartışalım nizalarımızı, görüşlerimizi, çelişkilerimizi. zaten evrensel ahlakın ilk gerekliliklerinden biri de göründüğün gibi olma değil midir?

şimdi gelelim özeleştiri hususuna: tabandaki görece vasıfsız ve eğitimsiz cemaat mensupları ya da daha doğrusu sempatizanları bile bir ölçüde olanı biteni anlamaya çalışırken daha eğitimli, daha yüksek gelirli çekirdek kadro ise halen hiç bir eleştiriye ne yazık ki açık değil. olan biten ortadayken tek savunma mekanizmaları ama akp de hırsız. kendi yanlışlarını ve herzelerini bu şekilde açıklayamazsın aziz şako birader. akp'nin hırsızlığı senin yanlışlarını, haksızlıklarını, hukuksuzluklarını aklamıyor.

yiğidim akp'nin hırsız olduğunu 15 senedir bas bas bağırıyoruz ama sen de onun 12 sene boyunca en yakın yardakçısı idin. açıkçası sana yöneltilen suçlamaları, iddiaları bu şekilde izaha kalkışman kimseyi etkilemiyor.
default olarak akp hırsız evet bunu emin ol akp'ye oy verenlerin büyük kısmı da çok iyi biliyor.

evet sen ya sen güzel şako kardeşim sen nesin????

neden kendini sadece eğitime ve yüce dinimiz islama adamış bir cemaat olarak devlet mekanizmasını ele geçirmek istiyorsun? neden mit'te, askeriye'de, hariciye'de, mülkiye'de, tübitak'ta, hazine'de, maliye'de, üst kurullarda tek söz sahibi olmak istiyorsun?

neden güzel kardeşim girdiğin her kurumda mal olsun bizden olsun mekanizmasıyla hareket ederek, liyakata hiç önem vermeden diğer insanları dışlıyorsun, sürüyorsun, zulüm ediyorsun? neden devlet ihalelerini sadece kendi firmalarına veriyorsun? neden ihale alan firmalardan yüzdeli himmet alıyorsun? zulüm ile abad olan bir mekanizma gördün mü evrende???

neden kardeşim usulsüz ve haksız davalar ile soruşturmalar ile rakip gördüğün tehdit gördüğün, ülkücüsünden, solcusuna, ateistinden diğer tarikatlara ve cemaatlere mensup insanlara nefes alma imkanı vermiyorsun? neden onları tutuklamaya, işten atmaya, onların aile dirliklerini, düzenlerini, psikolojilerini bozmaya çalışıyorsun??? ne uğruna güzel kardeşim?

neden tek tip adam yetiştiriyorsun? uluslararası camiada, abd, ab, yahudi dünyası ve hristiyan dünyası ile ilişkilerde dinler arası diyalogun faziletinden bahseden, farklılıkları öven, demokrasiyi yücelten bir hareket neden kendi ülkesinde kendisinden farklı insanlara panik odası bile bırakmıyor?

neden bu kadar egosantrik bu kadar megolomansın kardeşim? senden olmayan kimseyi ne için beğen miyorsun? bir iş yapılacaksa sana göre bu işi en iyi cemaatçi kardeşin yapar. bir makam dağıtılacaksa buna en layık başka bir şakocan. bir ihala verilecekse mutlaka cemaat firmasına verilmeli. yok böle bir şey güzel kardeşim. dünyada her ideolojiden her dinden her cemaatten çok eğitimli çok düzgün çok işinin ehli çok güzel adamlar var senden de benden de iyi. burada kilit husus liyakat. dahası diğerleri senin gibi kapalı devre tek cemaat havuzundan beslenmiyor. dünyaya, gelişmelere daha hakim, daha esnek, dogmaları yok, bir üstündekinin söylemlerini yanlış ta olsa kutsallaştıracak bir dünyası yok. hocanın külliyatından çok daha fazla dünya külliyatı okumuş.

neden kpss, öss, kamu kurum sınavları, askeriye, polis ve sair sınav sorularını çalıyorsun ve mensuplarına dağıyıyorsun? bu kul hakkı değil mi, hangi yüksek amaç böyle hareketlere cevaz verir güzel badem kardeşim? yazık değil mi bu sınavlar için emek harcayan, yıllarını heba eden, sağlığını yitiren, psikolojisini bozan sağcısı, solcusu, ateisti ile birlikte vatan evlatlarına?

şimdi de yaptığın yanlışları, haksızlıkları, hukuksuzlukları hiç sorgulamıyorsun öz eleştiri yapmıyorsun. yaptığın eylemlerde, ajite kliplerde ve hiç bir platformda kendine destekçi bulamıyorsun. hatta bu zamanda gerçek islam pek çok tefrikaya ayrılacak, en doğrusu da sensin ya ondan kimsenin sana destek vermemesini ibra ediyorsun, haklı çıkarıyorsun.

neden hiç bir ideoloji, hiç bir cemaat hiç bir siyasi organizasyon, hiç bir stk, hiç bir dernek kısa süreli menfaatleri hariç seni görünce cüzzamlı gibi davranıyor? hiç muhasebesini yaptın mı bunun? yeryüzünden silinseniz türkiye'nin %95'inin umurunda olmaz bilmem bunun farkında mısınız? yani geldiğiniz nokta bu ve bunu normal mi karşılıyorsunuz?

ne deyim garip şako kardeşim. allah akıl, izan versin. allah size fetonun iradesinden daha kuvvetli kendi iradenizi versin ki sorgulayın, eleştirin kendinizi, cemaatinizi. mütevazi olun, diğer insanlara da saygı gösterin. en basit başka bir insan bile 5 dakikada senelerdir cemaatinizden öğrendiğinizden daha fazlasını öğretebilir size....

(bkz: zulümle kimse abad olmaz)
(bkz: her şeyin başı tevazu)
(bkz: mütecaviz olma mütevazi ol yeğen)

devamını okuyayım »
07.09.2014 11:27