unutulmustanri

  • 278
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

ursula k. le guin

ursula k. le guin'in katılımcı olduğu portland community college söyleşisi türkçe altyazılı olarak :
video 1
video 2
video 3
ursula'ya bir buçuk saatte ne kadar soru sığdırılabilinirdiyse o kadar doyurucu ve keyifli bir söyleşi olmuş. ursula inanılmaz doğal yanıtlar veriyor.
dünyanın çevre sorunundan başlıyor , din ve bilim üzerine , lao tzu'nun çevirisinde yaptığı küçük ama komple değiştiren etkiyi, bir dünya yaratmayı ve ilhamı , bilim ve bilim kurguyu ,pasif direnişi, anarşizmi ve tabi mülksüzleri tüm içtenliğiyle anlatıyor.
ilk video kendi hikayesini anlatması ve biraz üzerinde açıklama yapması nedeniyle daha az soru içeriyor ve biraz daha durgun ancak ikinci ve üçüncü videolarda oldukça eğlenceli anlar ve gerçekten hoş sorular geliyor. buraya onları not düşüp düşmemekte karasız kaldım ve videodan izlenilmesinin daha etkileyici olacağını düşündüm. içinde olunan atmosfer , ursula'nın sorular karşısında ki mimikleri her şey sorulara verilen cevaplar kadar başka bir cevaptı çünkü.
alt yazısız izlemek istiyorum ben diyen için tek part halinde söyleşinin tamamı.
seni tanımak ve eserlerinle yeniden karşılaştığımda kendimdeki değişimi de görmek hiç bitmeyecek bir kaynak olduğunu gösteriyor bana. bu dünyadan bir ursula k. le guin geçti , ışıklar içinde uyu güzel kadın.

devamını okuyayım »